خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1387/04/05 15:20:00
سرویس صحن

تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی کشور

"علی لاریجانی" رییس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز چهارشنبه تذکرات نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را به این شرح قرائت کرد:

- تذکر نجفی نماینده مراغه وعجبشیر، حاجی اصغری نماینده میانه و رحمانی نماینده تبریز، اسکو و آذرشهر به رئیس جمهور در خصوص دستور رسیدگی و جبران خسارات ناشی از خشکسالی و سرمازدگی به کشاورزان استان آذربایجان شرقی.

- تذکر محمدی نماینده فریدن، فریدون شهر و چادگان به رئیس جمهور در خصوص دستور لازم نسبت به پرداخت مطالبات و بخصوص پاداش پایان خدمت فرهنگیان استان اصفهان.

- تذکر نجفی نماینده مراغه وعجبشیر به رئیس جمهور در خصوص دستور قرار دادن استان آذربایجان شرقی در فهرست استانهای پرخطر خسارت دیده از خشکسالی.

- تذکر جمشیدی زهی نماینده سراوان به رئیس جمهور در خصوص دستور رسیدگی به موضوع خلع سلاح پاسگاه مرزی در سراوان و برخورد قانونی با عوامل آن.

- تذکر حیدری نماینده سقز و بانه، حسینی نماینده قروه، شعبانی و کرمی نمایندگان سنندج، دیواندره و کامیاران، محمدی نماینده مریوان و سروآباد و مرادنیا نماینده بیجار در خصوص به وزیر آموزش و پرورش در خصوص تسریع در پرداخت مطالبات فرهنگیان بخصوص پاداش پایان خدمت بازنشستگان کردستان.

تذکر موسوی مبارکه نماینده مبارکه به وزیر آموزش و پرورش در خصوص جلوگیری از انحلال واحدهای آموزشی زیر 100 نفر.

- تذکر مطورزاده نماینده خرمشهر به وزیر امور خارجه در خصوص حل مشکل تعطیلی مبادلات تجاری در مرز شلمچه با مسوولین مربوطه در کشور عراق .

- تذکر اکبریان نماینده کرج به وزیر بازرگانی در خصوص لزوم تو زیع مناسب سیمان در شهرستان کرج.

- تذکرات اعزازی ملکی نماینده بناب به وزیر مسکن و شهرسازی در خصوص بررسی علت تاخیر در احداث و تکمیل بیمارستان شهرستان بناب و به وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در خصوص تسریع در خرید قطعه مورد نیاز دستگاه شتاب دهنده مرکز آموزش و درمانی امام رضا (ع ) در تبریز.

- تذکرات سلیمی نماینده محلات و دلیجان به وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در خصوص تخصیص بودجه لازم  و تامین پزشکان متخصص برای بیمارستان شهرستان محلات و دلیجان و به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص پرداخت خسارت خشکسالی به کشاورزان و دامداران منطقه محلات  دلیجان.

- تذکر علیخانی نماینده قزوین، آبیک والبرز به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص تخصیص اعتبار مورد نیاز تکمیل طرح های مرمت و بازسازی نهرهای سنتی و تبدیل آن به کانال بتنی انتقال آب کشاورزی روستاهای استان قزوین.

- تذکر خیری نماینده بستان آباد به وزیر راه و ترابری در خصوص ضرورت چهار خطه نمودن جاده تبریز - تیکمه داش.

- تذکر شجاعی کیاسری نماینده ساری به وزیر راه و ترابری در خصوص تسریع در انجام تعریض و تعمیر جاده های مواصلاتی استان مازندران - توسعه فرودگاه ساری و برقراری پرواز منظم هر روزه و تکمیل طرح جاده دسترسی فرودگاه ساری.

- تذکر بائوج لاهوتی نماینده لنگرود به وزیر مسکن و شهرسازی در خصوص تسریع در تکمیل  192  واحد مسکونی درحال ساخت  شهرستان لنگرود.

- تذکرات تجری نماینده قصرشیرین و سرپل به وزیر نفت در خصوص تخصیص اعتبارات لازم برای طرح گازرسانی به شهرستانهای قصرشیرین - سرپلذهاب و گیلانغرب و به وزیر نیرو در خصوص مستثنی نمودن مناطق گرمسیری درقطع برق بلحاظ نامناسب بودن شرایط جوی و گرمای غیر قابل تحمل.

- تذکر رستگار نماینده گنبد کاووس به وزیر نیرو در خصوص تخصیص اعتبار لازم برای تکمیل کانال های فرعی سد گلستان یک و دو و پیگیری های لازم برای تسریع در اجرای آن.

- تذکر بنایی نماینده قم در خصوص وزیر نیرو در خصوص لزوم اطلاع رسانی نسبت به زمان خاموشی ها و ارایه جدول زمان بندی خاموشی ها برای عدم ایجاد مشکلات برای بیمارستانها و مراکز اورژانسی استان قم .

- تذکر سجادیان نماینده خواف و رشتخوار به وزرای آموزش و پرورش و وزیر علوم تحقیقات و فناوری در خصوص جلوگیری از حذف سهمیه تربیت معلم متقاضیان کنکور سالجاری با توجه به ثبت نام بعمل آمده از آنها.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet