خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1387/04/05 15:24:00
سرویس صحن

نطق پیش از دستور نماینده سردشت

"محمد علی پرتوی " نماینده سردشت در جلسه علنی روز چهار شنبه مجلس شورای اسلامی به سومین ناطق پیش از دستور نطقی به شرح زیر قرائت کرد :

بسم‌ الله الرحمن الرحیم

سپاس بی‌غایت خدای عالم را سزاوار است و درود بی‌نهایت بر رسول خاتم زیبنده و نعمت بی‌کران درخور شأن ملت ایران است. آغاز سخن رجاء به کرم الهی است که دوستان و همکاران سخن صواب ما را با نیک‌اندیشی تلقی و علاج درد ما را به کرشمه محبت دوا کنند.

آری، خطاب ما به جهت انتظار مردم پیرانشهر و سردشت از مسؤولان دلسوز و نستوه ایران است که چون بزرگان سربدار تاریخ ایران در پای ملت قربانی شدند. غرض، صحبت از مکانیزمهایی است که یک اندیشه و سیاست و یک ارزش که آنها را از مجراهای صحیح قانونی و منطقی پیدا کند، به نوعی که حقوق قانونی، مشارکت سیاسی، امنیت و فرصتها و برخورداریها در یک نظام عادله اسلامی بطور عادلانه در بین مردم توزیع شود که این جزء بدیهی‌ترین اصول توزیع منافع مادی براساس نیازها، حقوق و استحقاق در یک نظام قانونمند است و این یک فرهنگ مشارکت بر اساس ایدئولوژی دین باوری، ایده میهن‌دوستی و حس مسؤولیت‌پذیری و انسان‌مداری است که برای تحقق این هدف بزرگ در مناطق حساس و استراتژیک مرزی عنایت ویژه، همت و لطف و مرحمت واسعه مسؤولین را می‌طلبد.

بر همگان محرز است که هنوز صدای سهمگین بمبهای رژیم بعث در گوش مردم ما طنین‌انداز است. هنوز بوی متعفن بمبهای شیمیایی جنگ مشام مردم سردشت را می‌آزارد که بعد از این جنگ خانمانسوز نیاز به محیط و فضای آرامی داشتیم تا آرامش روحی و روانی را باز یابیم. اما هنوز فضا، فضای نظامی است و به دسیسه استکبار جهانی هر از چند گاهی تنی چند از عزیزان سپاهی و نیروی انتظامی ما را به شهادت می‌رسانند که جریان اخیر سردشت و پیرانشهر باعث شد تا 12 نفر از بهترین نیروهای سپاهی و انتظامی به شرف شهادت نایل شوند.

البته این طبیعت استعمارگران است که برای رسیدن به اهداف خود هزاران نفر را به کام مرگ بکشانند که بر ماست تا برای نقشه‌ بر آب کردن اهداف شوم آنان از پای ننشینیم و در این راستا از هیچ کوششی دریغ نورزیم. علی‌ایحال آنچه برای ما نگران‌کننده است کشته و زخمی شدن تعدادی از جوانان بدست افراد خودی است که گاهی حکیمانه برخورد نمی‌کنند و کمتر به حفظ و حراست از اهداف انقلاب می‌اندیشند و جای تردید نیست که عده‌ای از مردم بدون تعمق و اندیشه قضاوت و حساب یکنفر را به حساب کل انقلاب تلقی می‌کنند. نباید بدست فرزندان امیرکبیر با گلوله ایرانی از تفنگ ایرانی سینه جوانان ایرانی را نشانه روند. کشته و زخمی شدن هفت نفر در پارک ربط و یک نفر در پشت پارک پیرانشهر و کشته و مجروح شدن عده‌ای از جوانان با انفجار مین و خمپاره جای تأمل دارد که باید بسیار مراقب بود، چون حساسیت این مسأله اظهر من الشمس است.

درخواست حقیر از دولتمردان بررسی موضوع و اتخاذ تدابیر لازمه به جهت اصلاح امور و احقاق حق است تا بلکه در زیر سایه نظام اسلامی هر نقطه از ایران گلستان شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet