هدر موبایل
1389/08/30 09:10:00
سرویس فرهنگی
قربانی:

به روز نبودن کتاب ها مهمترین مساله کتابخانه هاست

**نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی نبود فضایی مناسب در کتابخانه­‌ها و به روز نبودن کتاب‌های موجود در این کتابخانه­‌ها و همچنین در دسترس نبودن آنها را بزرگترین مشکل در زمینه کتابخوانی عنوان کرد.

"موسی قربانی" در گفت وگو با نشریه آوا گفت: مساله اصلی این است که وضعیت کتابخوانی در سطح کشور مطلوب نیست در همین راستا استان خراسان جنوبی و حوزه انتخابیه بنده هم از این قائده مستثنی نبوده و اگر وضعیت مطلوب را حد متوسط در نظر بگیریم میزان مطالعه از حد متوسط هم پایین­‌تر است.

وی در ادامه به وضعیت کتابخانه­‌های استان اشاره کرده و اظهار داشت: از این نظر هم در استان وضعیت رضایت­بخشی وجود ندارد به‌طوری‌که در شهرستان قائنات تنها دو کتابخانه رسمی آستان قدس و ارشاد وجود دارد. این مشکل در سطح روستاها بسیار جدی‌تر است چرا که ساکنان روستاها هیچگونه دسترسی به کتابخانه ندارند.

عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی از وسائل­‌الشیعه به عنوان آخرین کتابی که مطالعه کرده نام برد و گفت: به دلیل مشغله زیاد، بیشتر حجم اطلاعات روزانه را در فرصت­‌های موجود از طریق سایت‌ها و منابع اطلاعاتی اینترنتی تأمین می­‌کنم.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet