ولادت حضرت امام رضا (ع)
1389/08/30 10:09:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
ابراهیمی:

آمریکا از واژه دفاع از حقوق بشر استفاده ابزاری می‌کند

**نایب رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس با اشاره به صدور بیانیه اخیر مجمع عمومی سازمان ملل علیه کشورمان مبنی بر نقض حقوق بشر در ایران، گفت: این بیانیه جایگاه حقوقی ندارد و نقش آمریکا در پشت‌ پرده آن مشهود است.

حسین ابراهیمی نماینده مردم بیرجند و نایب رئیس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی که با فارس گفت و گو می‌کرد با تأکید بر اینکه این بیانیه اصلا جایگاه حقوقی ندارد، اظهار داشت: این بیانیه را آمریکایی‌ها پیگیری کردند و با رأی حداقل کشورها نیز به تصویب رسید.

وی افزود: آمریکا ناقض حقوق بشر است بنابراین کسی که خود نقض کننده حقوق بشر در دنیاست نمی‌تواند مدافع حقوق بشر باشد که این موضوع نیز کاملا مشهود و آشکار است. جنایاتی که آمریکا در عراق، افغانستان انجام داده مصداق این موضوع است.

نایب رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس در ادامه گفت وگوی خود یادآور شد: در هر کجای دنیا که آمریکا حضور یافته، چیزی جز جنایات از این کشور مشاهده نشده است. زندان‌هایی که این کشور را تشکیل داده این مسئله را ثابت می‌کند.

به گفته وی، آمریکا در هر کجای دنیا که توانسته زندان تشکیل داده و افراد را بدون محاکمه و سؤال و جواب زندانی کرده لذا دفاع از حقوق بشر از سوی آمریکا مسخره است چرا که این کشور خود ناقض حقوق بشر در دنیاست.

ابراهیمی بر همین اساس تصریح کرد: آمریکا به صورت ابزاری از حقوق بشر استفاده می‌کند که خوشبختانه از شاهکارهای انقلاب اسلامی آشکار شدن ماهیت این کشور در صحنه افکار عمومی جهان است.

وی اضافه کرد: زمانی که بیش از صد کشور به این بیانیه رأی منفی می‌دهند یعنی در مقابل آمریکا می ایستند و مواضع ایران را تأیید می‌کند و این موضوع دلیل بر پیشرفت ایران و صعود و ارتقاء و تعالی نظام است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet