هدر موبایل
1389/08/30 10:29:00
سرویس دیگر رسانه‌ها

اظهارات سه نماینده در مورد طرح سوال از رئیس‌جمهور

**در پی انتشار اخباری مبنی بر طرح سوال از رئیس جمهور در صحن علنی مجلس از سوی چند نماینده مجلس از جمله حسن غفوری فرد نماینده تهران، موسی الرضا ثروتی نماینده بجنورد و حمید الرضا فولادگر نماینده اصفهان باشگاه خبرنگاران جوان در گفتگو با این نمایندگان صحت و سقم خبر سوال از رییس جمهور در صحن علنی مجلس را جویا شد.

غفوری فرد: طرح  سوال از رئیس جمهور کذب است

در همین ارتباط عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی که نامش در بین امضاء کنندگان طرح سوال از رییس جمهور آمده است، گفت: طرح سوال از رئیس جمهور و امضا آن از سوی نمایندگان صحت ندارد و تا کنون هیچ بحثی در این خصوص مطرح نشده است.

حسن غفوری فرد نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: خبرهای درج شده در برخی خبرگزاریها مبنی بر طرح سوال مجلس از رئیس جمهور صحت ندارد و کذب محض می باشد.

وی مجددا تاکید کرد: هرگز چنین طرحی در مجلس مطرح نبوده است و این خبر صحت ندارد.

 

حمیدرضا فولادگر : طرح سوال از رئیس جمهور جدی نیست

همچنین در ادامه نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، که او نیز نامش در بین امضاء کنندگان طرح سوال از رییس جمهور آمده است گفت: این مطلب را نه تائید می کنم و نه تکذیب چرا که هنوز روند قانونی طرح سوال از رئیس جمهور طی نشده است.

حمیدرضا فولادگر در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، افزود: زمزمه های طرح سوال مجلس از رئیس جمهور، طی دو سال گذشته مطرح بوده و مسئله جدیدی نیست و هنوز مراحل قانونی خود را طی نکرده است.

وی تصریح کرد: طرح استیضاح رئیس جمهور هرگز به صورت رسمی مطرح نشده و این خبر را به جد، تکذیب می کنم.

 

**عبور از مصوبات مجلس دلیل سوال از رئیس جمهور

در ادامه نیز عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس ضمن تایید خبر طرح سوال مجلس از رئیس جمهور گفت: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری و قانون اساسی مصوبات مجلس برای دولت لازم الاجرا است و دلیل طرح سوال مجلس از رئیس جمهور عبور دولت از مصوبات مجلس می باشد.

موسی الرضا ثروتی نماینده بجنورد در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان افزود: طرح سوال از رئیس جمهور در خصوص بحث اجرای قوانین مصوب مجلس است که از سوی دولت اجرایی نمی شود چرا که طبق فرمایشات مقام معظم رهبری و براساس قانون اساسی همه مصوبات مجلس برای دولت لازم الاجرا است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ضمن اینکه خود را از موافقان طرح سوال از رئیس جمهور دانست تصریح کرد: بحث بودجه متروی تهران، تسهیل ازدواج جوانان و همچنین تذکرات هیئت تطبیق به 16 مصوبه مغایر دولت با مصوبات مجلس و بی توجهی دولت به اصلاح آن مصوبات از  جمله زمینه های طرح سوال مجلس از رئیس جمهور می باشد./

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet