هدر موبایل
1387/04/06 08:19:00
سرویس سیاسی
نادران در دیدار با نماینده پارلمان ژاپن:

لایحه خصوصی سازی امکان مشارکت شرکت‌های خارجی در کشور را فراهم می‌سازد

نادران گفت: لایحه خصوصی سازی امکان حضور هر چه بیشتر سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و مشارکت شرکت‌های خارجی در بحث‌های مختلف اقتصادی را فراهم می‌سازد.

به گزارش خانه ملت، تامورا، نماینده پارلمان ژاپن روز چهار شنبه با الیاس نادران نماینده مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار نادران با ابراز خرسندی از روند رو به رشد مناسبات بازرگانی و صنعتی دو کشور گفت: با تقویت مبادلات اقتصادی دو کشور زمینه برای افزایش درک متقابل و تعمیق همه جانبه مناسبات دوستانه فراهم می‌گردد.

وی با اشاره به تصویب لایحه خصوصی‌سازی در مجلس شورای اسلامی افزود: این لایحه امکان حضور هر چه بیشتر سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و مشارکت شرکت‌های خارجی در بحث‌های مختلف اقتصادی را فراهم می‌سازد.

نادران در ادامه با تاکید بر لزوم تشکیل کمسیون مشترک اقتصادی بین دو کشور که بسترساز حضور سرمایه‌گذاران ژاپنی در بخش‌های نفتی و معدنی می‌باشد، اظهارداشت: با تشکیل کمیسیون مزبور می‌توانیم در جهت ایجاد مبادلات دو کشور در زمینه بورس و نیز فعالیت‌های گسترده‌تر اقتصادی فیمابین گام برداریم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که در طی هفت سال آینده ظرفیت لازم برای دست کم 150 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف اقتصادی وجود دارد، بر علاقمندی ایران بر گسترش روابط با ژاپن به عنوان یک کشور مهم آسیایی در عرصه اقتصاد جهانی تاکید کرد.

در ادامه این ملاقات نماینده پارلمان ژاپن نیز با اشاره به پیشینه خوب روابط تجاری و بازرگانی کشورش با ایران در سال‌های گذشته بر علاقمندی کشورش به گسترش روابط و همکاری‌های اقتصادی با جمهوری اسلامی ایران و حضور هرچه بیشتر بخش خصوصی ژاپن در بخش‌های مختلف اقتصادی و تجاری ایران تاکید کرد و گفت: از منظر ژاپن، جمهوری اسلامی ایران کشوری مهم و تاثیرگذار بوده و با توجه به جمعیت جوان آن فرصت اقتصادی خوبی در ایران جهت جهش در عرصه اقتصاد و بین‌الملل وجود دارد.

وی در پایان بر آمادگی کامل بخش‌های مختلف دولتی و خصوصی ژاپن جهت سرمایه‌گذاری‌های مشترک در کشورمان تاکید کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet