هدر موبایل
1387/04/06 08:24:00
سرویس سیاسی
جلالی درملاقات با نماینده مجلس ژاپن:

ایران همواره در جهت صلح و ثبات بین المللی حرکت کرده است

مخبر کمیسیون امنیت ملی گفت: ایران همواره در جهت صلح و ثبات بین‌المللی حرکت کرده و رویکرد حل و فصل مسایل بین‌المللی را دنبال کرده است.

به گزارش خانه ملت، تامورا نماینده پارلمان ژاپن بعد از ظهر روز چهارشنبه با دکترکاظم جلالی مخبر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار ابتدا کاظم جلالی با اشاره به روابط سنتی و دیرینه بین دو کشور جمهوری اسلامی ایران و ژاپن، دوستی میان مردم دو کشور را مثال‌زدنی توصیف کرد و گفت: دو کشور با تکیه بر اشتراکات فرهنگی و تمدنی مختلف روابط و همکاری‌های خوبی در طول سال‌های متمادی گذشته تاکنون با هم داشته‌اند.

وی در ادامه با اشاره به ظرفیت‌های گوناگون همکاری‌های فیمابین در زمینه‌های سیاسی، پارلمانی، اقتصادی و فرهنگی بر لزوم گسترش بیش از پیش مناسبات فیمابین تاکید کرد.

وی اظهارداشت: مجلس شورای اسلامی از هر طرحی که منجر به گسترش روز افزون روابط و همکاری‌های دو کشور در زمینه‌های مختلف به ویژه سرمایه‌گذاری‌های مشترک گردد، حمایت می‌کند.

مخبر کمیسیون امنیت ملی همچنین با اشاره به قاعده چندجانبه‌گرایی و تکثر سیاسی در سیاست خارجی جمهوری اسلامی اظهارداشت: جمهوری اسلامی ایران همواره در جهت صلح و ثبات بین‌المللی حرکت کرده و رویکرد حل و فصل مسایل بین‌المللی را دنبال کرده است.

در ادامه این دیدار همچنین تامورا نماینده پارلمان ژاپن، جمهوری اسلامی ایران را کشوری بزرگ، قدرتمند و برخوردار از تمدنی قوی و فرصت‌های سرشار سرمایه‌گذاری توصیف کرد و بر تمایل کشورش در جهت سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف اقتصادی و صنعتی تاکید کرد.

وی با بیان این‌که در آینده هیات‌های سیاسی و تجاری مختلفی از ژاپن به ایران سفر خواهند کرد، خواستار حمایت هرچه بیشتر مجلس شورای اسلامی از گسترش روابط سیاسی، تجاری و اقتصادی بین دو کشور شد.

نماینده پارلمان ژاپن در ادامه گفت: ژاپن به وجود فرصت‌های مناسب سرمایه‌گذاری و فعالیت مشترک اقتصادی با ایران واقف است و در این زمینه تلاش بیشتری خواهد کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet