هدر موبایل
1387/04/06 15:40:00
سرویس سیاسی

دیدار خانواده های شهدای هفتم تیر با رییس مجلس شورای اسلامی

خانواده های شهدای هفتم تیر روز پنج شنبه با رییس مجلس شورای اسلامی دیدار کردند.

    به گزارش خبرنگار خانه ملت "دکتر علی لاریجانی" در این دیدار طی سخنانی گفت : امیدواریم زرق و برق شرایط روزمره چشم دنیا طلبان را نگیرد و عواملی که باعث پایداری جمهوری اسلامی است در این ظواهر از بین نرود .

    وی با تاکید براین که باید راه شهدا را ادامه داد افزود : مجلس شهدای بسیاری تقدیم انقلاب کرده و همین امر ستونی شده برای درست فکر کردن در مجلس و امیدواریم نمایندگان راه شهدا را در تصمیم گیری ها یشان دنبال کنند.

   لاریحانی با اشاره به این که خاکسپاری تعدادی از شهدای گمنام دفاع  مقدس در مجلس این مکان را متبرک می سازد ، تصریح کرد : در سنت اسلامی از حیات و ممات بسیار سخن به میان آمده به طوری که این مفاهیم برای جوامع نیز هست که با مراجعه به نصوص اسلامی به خوبی قابل مشاهده است.

    رییس مجلس شورای اسلامی افزود : خداوند شهدا و مجاهدین فی سبیل الله  را  زندگانی به حساب می آورد که در واقع دیگران هرچه به این واقعیت نزدیک تر باشند زنده اند و هرچه دورتر بلعکس ، چرا که انسان زنده ، زنده بودنش به میزان آشنایی با شهادت بستگی دارد.  

   وی در قسمتی از سخنان خود فراموشی نسبت به جهاد را مرگ دانست و با اشاره به این که خانواده های شهدا باعث زنده بودن یک امت هستند اظهار داشت : غرب امروز دچار غفلت مضاعف شده و از مرگ آگاهی دور شده است و نمی خواهد آن را بفهمد تا آنجا که به کسی که در راه خدا جهاد می کند لقب تروریست می دهد .

    علی لاریجانی تاکید کرد : تئوری جنگ های نا متقارن راه گشا که از سوی آمریکا در جنگ افغانستان و عراق مطرح گردید امروز با بیداری امت های اسلامی تبدیل به جنگ های نا متقارن کور گشته است ، چرا که با شعار ایجاد دموکراسی بیش از دوهزار ملیارد دلار هزینه کردند و در جنگ کشته ها دادند و در نهایت به این نتیجه رسیدند که نمی توانند ادامه دهند .

   وی خطاب به خانواده شهدای هفتم تیر گفت : فکری که شما در عالم اسلام نشر کردید در حال به بارنشستن است و اگر آمریکایی ها در محاسبات خود اشتباه کنند خسارت بزرگتری خواهند دید و این دستاورد  بزرگی است که شما عزیز انتان را در راه اسلام دادید و امروز شاهد ثمرات آن هستید.

    رییس مجلس با اعلام  این که ما باید از سلوک شهید بهشتی پیروی کنیم افزود : خصوصیات اخلاقی شهید بهشتی ، آرامش ، متانت ، تحمل نسبت به مسایل ناگوار و صبور بودن است و این که امام راحل فرمود بهشتی مظلوم بود یک واقعیت است .

   وی اظهار داشت : با آنکه اختلاف سلایق می تواند در جامعه تضاد ایجاد کند ولی شهید بهشتی به گونه ای حرکت می کرد که سلایق مختلف احساس نقش کنند .

    رییس مجلس در پایان با بیان این که شهید بهشتی دارای روحیه اعتدال بود گفت : ایشان با همین روحیه شرایط کشو ر را از هر لحاظ به اعتدال می کشاند .

   وی افزود : اعتدال به معنای مخالفت با انقلاب نیست و در واقع اعتدال به قول حکما ریشه در آرامش دارد و این حقیقت انقلابی بودن است .

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet