هدر موبایل
1389/08/30 15:01:00
سرویس صحن
نمایندگان مجلس مصوب کردند:

استقرار سامانه هوشمند مراقبت از بیماری‏های دامی

**در ادامه بررسی برنامه پنجم توسعه کشور نمایندگان مجلس وزارت جهاد کشاورزی را مجاز به استقرار سامانه هوشمند مراقبت بیماری‏های دامی و هویت‌دار نمودن جمعیت دامی کشور کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت از صحن علنی عصر روز یکشنبه نمایندگان در ادامه بررسی جزئیات برنامه پنجم توسعه کشور ماده 136 را با 166 رای موافق و دو رای مخالف و 5 رای ممتنع به تصویب رساندند.

بر اساس مصوب مجلس که با هدف تامین امنیت غذایی عنوان شده است دولت مجاز به حمایت مالی از توسعه کشتارگاه‏های صنعتی و بهبود کشتارگاه‏های سنتی و نیمه صنعتی توسط بخش غیردولتی به منظور ارتقاء شاخص بهداشت کشتار انواع دام، ارتقاء سطح کلی حمایت از کشاورزی به حداقل 35 درصد ارزش تولید این بخش همچنین حمایت از افزایش تولید پروتئین حیوانی حاصل از انوع دام، طیور و آبزیان اقدام کند.

نمایندگان در این ماده وزارت جهاد کشاورزی را مجاز کردند به منظور کنترل بیماری‏های دامی، تضمین سرمایه گذاری در بخش کشاورزی و امنیت غذایی، از طیق سازمان‏های دامپزشکی و نظام دامپزشکی، سامانه هوشمند مراقبت بیماری‏های دامی و هویت نمودن جمعیت دامی کشور را مستقر کند.

در تبصره 2 ماده 136 نیز آمده است دولت برنامه تامین سلامت غذا از مزرعه تا سفره را طی سال اول برنامه تصویب و اقدامات قانونی لازم برای اجرای آن را به عمل آورد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet