هدر موبایل
1389/08/30 15:11:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
ابطحی:

جریان اصولگرایی باید پالایش شود

**عضو هیئت رئیسه فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس بر لزوم پالایش جریان اصولگرایی تاکید کرد و گفت: متاسفانه جریانات نفوذی بعد از انتخابات دهم ریاست جمهوری موفق شده اند که جریان اصولگرایی را به شاخه ها و انشعابات مختلف تقسیم کنند.

محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر در گفتگو با مهر، در خصوص ضرورت های وحدت در جریان اصولگرایی گفت: وحدت کلمه یکی از ارکان پیروزی جمهوری اسلامی و رمز بقایی بود که امام راحل نیز آن را به کار گرفت و وحدت حول کلمه توحید نیز از جمله آن است.

وی افزود: بر اساس این معیار ، وحدت را باید تمام گروه های سیاسی حفظ کنند و جریان اصولگرا نیز از این روند مستثنی نیست .

این عضو هیئت رئیسه فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس  در بیان ضرورت های وحدت بخشی به جریان اصولگرا در زمان حاضر نیز گفت: قبل از انتخابات برخی به دنبال دامن زدن به تنش های میان جریان اصولگرایی بودند به گونه ای که می خواستند احمدی نژاد به عنوان رئیس جمهور انتخاب نشود و حال پس از انتخابات نیز برخی جریانات با وارد کردن افراد نفوذی در جریان اصولگرایی به دنبال تفرقه میان این جریان هستند.

وی افزود: این جریانات نفوذی موفق شدند که جریان اصولگرا را تا حدودی به شاخه ها و انشعاب های مختلف تبدیل کنند.

نماینده خمینی شهر در مجلس تاکید کرد: این عناصر نفوذی باید پالایش شوند و از جریان اصولگرایی حذف شوند و آنگاه شفاف سازی مواضع نیز صورت گیرد.

ابطحی با اشاره به اینکه هیئت داوری اصولگرایان در مجلس تشکیل شده است افزود: این هیئت که متشکل از مصباحی مقدم، رهبر، آقاتهرانی و جمعی دیگر از اصولگرایان است در زمینه چگونگی پالایش اصولگرایی و وحدت میان جریان اصولگرا تلاش می کنند.

وی همچنین با اشاره به نشست جمعی از اصولگرایان با رئیس جمهور گفت: اینها همه تلاش برای مستحکم سازی وحدت میان اصولگرایان است و امیدواریم که نتایج آن را نیز در آینده نزدیک ببینیم.

عضو هیئت رئیسه فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس افزود: تشکیل جلسات جامعتین نیز به دلیل مستحکم تر کردن جریان اصولگرایی و جلوگیری از شکست احتمالی و نفوذ غیر اصولگرایان در جریان اصولگرایی است.

وی ادامه داد: باید افرادی که اصولگرایی را با معامله اصولی اشتباه گرفته اند و نان را به نرخ روز می خورند از جریان اصولگرایی حذف شوند.

ابطحی گفت : از موانع وحدت میان اصولگرایی  حب مقام و جا، دوست بازی و رفیق بازی، حب و بعض های شخصی، دوستی های بدون ملاک و باند بازی است ، ینها موجب می شود که جریان اصولگرایی نتواند وحدت خود را حفظ کند ، زیرا دوست بازی و باند بازی موجب می شود که شما حق را نبینید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet