هدر موبایل
1389/08/30 16:33:00
سرویس صحن
نمایندگان مجلس مقرر کردند:

گنجاندن بخشی از تسهیلات اعطایی سالانه به صنایع نوین در قانون بودجه

** دولت به منظور حمایت از سرمایه‌گذاری خطر پذیری صنایع نوین می‏تواند بخشی از سر جمع کل تسهیلات اعطایی سالانه به بخش خصوصی و تعاونی را در قالب وجوه اداره شده برای صنایع نوین در بودجه‏های سالانه منظور کند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت نمایندگان مجلس روز یکشنبه در جلسه عصر در ادامه بررسی لایحه برنامه پنجم ماده 138 را به تصویب رساندند.

به موجب این ماده به منظور حمایت از سرمایه گذاری خطر پذیری در صنایع نوین به دولت اجازه داده می‏شود بخشی از سرجمع کل تسهیلات اعطایی سالانه به بخش‏های خصوصی و تعاونی که در قالب اعتبارات وجوه اداره شده برای صنایع نوین در بودجه‏های سالانه منظور می‏شوند شامل اصل، سود و کارمزد تسهیلات اعطایی را مورد بخشودگی قرار دهد.

به موجب آئین نامه اجرایی این بند مشتمل بر تعریف دامنه شمول صنایع نوین و ضوابط بخشودگی، به پیشنهاد مشترک وزارت صنایع و معادن، معاونت، اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران و اتاق تعاون ظرف شش ماه پس از ابلاغ این قانون به تصویب هیأت وزیران می‌رسد.

در بند دیگری نمایندگان مصوب کردند عنوان صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک به صندوق حمایت از صنایع نوین تغییر می‌یابد. اساسنامه صندوق مزبور به تصویب مجلس شورای اسلامی می‌رسد.

نمایندگان با 172 رای موافق، 3 رای مخالف و 3 رای ممتنع این ماده را به تصویب رساندند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet