هدر موبایل
1387/04/07 15:16:00
سرویس سیاسی

رئیس مجلس: اتحاد ملی کلید توسعه کشور است

دکتر لاریجانی گفت: باید در نظام مدیریتی کشور با استفاده از سیستم یارگیری، همفکری و ثبات داشتن در سیاست ها، اتحاد ملی را تقویت نماییم.

علی لاریجانی که ظهر جمعه در مراسم سالگرد شهدای هفتم تیر و گرامیداشت شهادت شهید عباسعلی ناطق نوری در روستای اوزکلا بخش بلده شهرستان نور سخن می گفت، افزود : اخلاق سیاسی مسئولان کشورباید با سیر وسلوک، صبر و بردباری، استقامت و پایداری و پایمردی شهدای انقلاب و اسلام هم تراز شود.

رئیس مجلس اظهار داشت: باید استعداد وجودی جوانان این مرز و بوم برای حضور در عرصه های مدیریتی کشور بروز و ظهور کند واگر کسی بخواهد استقلال ملی و توسعه همه جانبه را در کشور به مقصود برساند باید از توان، استعداد و فکر جوان خلاق ایرانی استفاده کند.

لاریجانی افزود: با وجود چالشهای موجود منطقه ای وخارجی، اتحاد ملی بین دولت، مردم ومسئولان باید تقویت شود و سیاسیون افکار خود را درست نمایند و نباید سلایق و تفکرات سیاسی مانع از توسعه کشور شود.

وی در ادامه با اشاره به بسته پیشنهادی ارائه شده به ایران خاطر نشان کرد: اساس و هدف این بسته در واقع به تعلیق گذاشتن فعالیت های هسته ای ایران است که باید گفت دشمن نمی تواند با این اقدام جلوی فعالیت های صلح آمیز هسته ای ایران را بگیرد. کشوری می تواند در جامعه کنونی عرض اندام کند که دارای فناوری نوین و انرژی صلح آمیز هسته ای باشد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به برخی خصوصیات بارز شهید بهشتی اظهار داشت : حادثه هفت تیر جزء تلخ ترین حوادث پس از انقلاب اسلامی بود که ملت بزرگ ایران با وقوع این حادثه شکوه و جلال بزرگی در سطح منطقه و جهان برای خود کسب کرد.

لاریجانی با بیان اینکه رهبری امام خمینی(ره) دردوران آغازین انقلاب اجازه رسوخ دشمنان را به داخل کشورنداده بود، تصریح کرد: دشمن قصد داشت با ازبین بردن بازوهای صدر انقلاب ازجمله شهید مطهری، آیت الله هاشمی رفسنجانی، شهید باهنر و رهبر فرزانه انقلاب در صدد نفی انقلاب باشد.

رئیس مجلس با اشاره به اینکه جامعه ایران بواسطه حفظ روحیه شهادت زنده است، اظهار داشت: پایمردی، حفظ روحیه جهادی، حفظ عنصر شهادت و قوام آن توسط ملت ایران توانست این کشور را از آغازین دوره انقلاب تا کنون در سطح جهان به عنوان کشور تاثیر گذار و مدافع حقوق ملت های مظلوم برساند .

لاریجانی افزود: ایران بازوانی دارد که نسل آن را امام خمینی تربیت کرده و انقلابی که در ذهن و تفکر مردم شهادت، پایمردی و رشادت باشد به هیچ عنوان رسوخ پذیر نیست.

 وی درپایان گفت: ملت ایران همواره پشت سر رهبری در همه عرصه های انقلاب پشتیبان انقلاب و ملت بوده و اجازه رسوخ و توطئه افکنی دشمن را به داخل کشور پاک و عزیز ایران نخواهد داد.

در این مراسم حجت الاسلام علی اکبر ناطق نوری رییس دفتر بازرسی ویژه مقام معظم رهبری،‌ تعدادی از معاونین وزارتخانه ها، جمعی از نمایندگان مجلس، تعدادی از اساتید دانشگاه های مازندران و گیلان، جمعی از نمایندگان مردم مازندران و گیلان در مجلس خبرگان رهبری، نماینده ولی فقیه در مازندران، استاندار مازندران و تعدادی از شخصیت های لشکری و کشوری حضور داشتند

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet