خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1387/04/08 11:29:00
سرویس سیاسی

کوثری: اروپا با فضای نامطمئنی که ایجاد کرده است، بیش از هر کسی متضرر می شود

"اسماعیل کوثری" با اشاره به اقدام اخیر اتحادیه اروپا مبنی بر تصویب تحریم های تازه علیه جمهوری اسلامی ایران گفت: اتحادیه اروپا با فضای نامطمئنی که ایجاد کرده است خود بیش از هر کسی متضرر خواهد شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، اظهار داشت: اقدام اتحادیه اروپا در تصویب تحریم های جدید علیه ایران حرکتی غیر منطقی و غیر عقلانی است و با گفته های نمایندگان اتحادیه اروپا تناقض آشکار دارد.

وی افزود: اینکه دشمنان ما تصور می کنند می توانند با محاصره اقتصادی به نتیجه دلخواه برسند تصور اشتباهی است چون این فشارها سخت تر از دوران دفاع مقدس نیست به علاوه اینکه ما زیربناها را قوی کرده ایم و نظام نیز ثبات پیدا کرده است.

نماینده مردم تهران در خانه ملت، تصریح کرد: اروپاییان فکر می کنند با این تحریم ها مردم ایران ناراضی می شوند؛ اما آنها فریب گزارش های نادرست دوستان نادانشان را خورده اند چون ملت ایران همواره در شرایط حساس، پایداری و استقامت و وفاداری خود را به اثبات رسانده اند.

وی با اشاره به اقدام پارلمان بریتانیا در حذف نام مجاهدین خلق از فهرست سازمان های تروریستی گفت: این اقدام بیانگر آن است که تنها مباحث اقتصادی مطرح نیست بلکه مجموعه این تحرکات نشان دهنده نقض گفته ها و شعارهای مدعیان دروغین حقوق بشر و ضد تروریسم است.

کوثری تاکید کرد: نتیجه نهایی، حرف حق نظام جمهوری اسلامی ایران است که بارها و بارها ثابت شده که ما خلاف چارچوب انسانیت و اسلامیت کاری را دنبال نمی کنیم و هیچ زوری حتی به ضعیف ترین کشور اطرافمان نخواهیم گفت، بلکه بر اساس منطق و استدلال کار خود را دنبال خواهیم کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی یادآور شد: اتحادیه اروپا در واقع فریب عوامل خود فروخته داخلی را خورده که تحلیلی نادرست از کشور ما به آنها ارائه داده اند در حالی که دشمنان ما باید بدانند مردم ایران مصمم و محکم در دوره های مختلف پشت سر ولی امر مسلمین و رهبری ایستاده اند چرا که خواسته هایشان به حق است.

وی افزود: اتحادیه اروپا با عدم اطمینانی که ایجاد کرده است خود بیش از هر کسی ضرر خواهد دید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet