هدر موبایل
1389/09/01 16:24:00
سرویس سیاسی
ابراهیمی با اشاره به قطعنامه حقوق بشر علیه ایران:

امریکا صلاحیت صحبت از حقوق بشر را ندارد

**نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، معتقد است که برای جلوگیری از صدور قطعنامه‌های واهی علیه ایران؛ تنها دیپلماسی رسمی و معمولی ما کافی نیست، بلکه باید از دیپلماسی پارلمانی نیز استفاده کنیم.

"حسین ابراهیمی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، قطعنامه ضد ایرانی کمیته سوم حقوق بشر سازمان ملل را واهی و غیرواقعی دانست و اظهار کرد: تا زمانی که نظام سلطه در دنیا حاکم است راهی برای جلوگیری از این‌گونه قطعنامه‌ها وجود ندارد؛ اما مسئولان ما باید تلاش کنند که ماهیت نظام سلطه را برای جوامع بین‌المللی و سایر کشورها روشن کنند.

نماینده مردم بیرجند در مجلس، با تاکید براینکه تمام مصداق‌های نقض حقوق بشر در امریکا وجود دارد، افزود: دولت و حکومت امریکا، تا حدی جنایتکار است که در عراق و افغانستان فجایع بدی را به بار آورده است. زندان‌های ابوغریب و کوبا و حتی زندان‌های مخفی که در خود امریکا وجود دارد و کسی از جنایت‌هایی که در آنجا صورت می‌گیرد، خبر ندارد نمونه بازر نقض حقوق بشر از سوی امریکا است.

وی همچنین تاکید کرد: امریکا کشوری است که همیشه دم از حقوق بشر می‌زند؛ در حالی که در پشت پرده دست به جنایت‌های فجیعی می‌زند این کشوری است که مدعی حقوق بشر است.

ابراهیمی معتقد است که دستگاه دیپلماسی ما باید به این نکته‌ها توجه داشته باشد و تمام این جنایت‌ها را برملا کند و باید بیش از پیش در محافل بین‌المللی حضور پیدا کند.

رییس مجمع نمایندگان استان خراسان جنوبی، تصریح کرد: البته رییس جمهوری بخشی از نقض حقوق بشر از سوی امریکا را در نیویورک افشا کرد؛ اما این کافی نیست. امکانات و تبلیغات آنها بیش از ما است و این همان جنگ نرم است.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه امریکا صلاحیت صحبت از حقوق بشر را ندارد، گفت: بعد تبلیغاتی ما باید بیش از این فعالیت داشته باشد و با منطق زور نظام سلطه مقابله کند، همان طور که امروز می‌بینیم در سطح دنیا هیچ کشوری از رییس جمهوری امریکا استقبال نمی‌کند و این نشانه انزجار مردم جهان از این حکومت است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet