هدر موبایل
1387/04/08 13:37:00
سرویس بین الملل

گزارش الهیان از سفر هیات پارلمانی ایران به بحرین

"زهره الهیان" در گفت و گو با خانه ملت، گزارشی از سفر هیات پارلمانی مجلس شورای اسلامی به بحرین و شرکت در نشست کمیته فرعی مجمع مجالس آسیایی ارائه کرد.

به گزارش خانه ملت، هفته گذشته هیاتی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و دبیرخانه اتحادیه پارلمان های آسیایی جهت شرکت در نشست کمیته فرعی مجمع مجالس آسیایی به بحرین سفر کردند که نماینده مردم تهران در گفتگو با خبرنگار ما به ارائه گزارشی در خصوص این سفر پرداخت.

الهیان گفت: هفته گذشته نشست کمیته فرعی مجالس آسیایی در کشور بحرین با هدف تدوین معاهده دوستی در آسیا از سوی مجمع مجالس آسیایی برگزار شد.

وی افزود: در این نشست نمایندگانی از بحرین، بنگلادش، اردن، کویت، فلسطین، روسیه، عربستان و سوریه حضور داشتند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی یادآور شد: نظر مجمع این بود که معاهده دوستی در مجالس کشورهای آسیایی به تصویب برسد و جهت تحقق آن به تدریج مجالس، دولت ها را نیز همراه کنند.

الهیان خاطرنشان کرد: در این نشست بر تشکیل گروه های دوستی مجالس تاکید شد و مقرر گردید برای تحقق اعلامیه دوستی در کشورهای آسیایی فرهنگ سازی شود. همچنین بنا شد کشورهای عضو نشستی را برگزار کنند تا اعلامیه دوستی براساس اصول دوستی و همکاری در آسیا ضمانت اجرایی پیدا کند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در حاشیه این نشست لابی های موثری با کشورهای حاضر جهت تقویت گروه های دوستی داشتیم همچنین با روسای مجلسین بحرین دیدار کردیم که در این دیدار بر روابط خوب بین دو کشور و دو ملت همسایه و دوست که از روابط دیرینه تاریخی، فرهنگی، اجتماعی و حسن همجواری برخوردارند تاکید شد، همچنین طرفین از توسعه همکاری ها در عرصه های مختلف به ویژه همکاری های پارلمانی استقبال نموده و بر تشکیل کمیته دوستی پارلمانی بین دو کشور تاکید کردند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: روز آخر سفر نیز نشستی با دبیرکل سازمان زنان بحرین "لولو صالح" داشتیم که در این دیدار اطلاعاتی از وضعیت زنان در جامعه و در مجلس بحرین ارائه شد.

الهیان در پایان گفت: در این سفر به مناسبت ولادت با سعادت حضرت فاطمه (س) از سوی سفارت جمهوری اسلامی ایران در بحرین مراسمی با حضور هیات پارلمانی ایران و اعضای دبیرخانه مجمع پارلمان های آسیایی  برگزار شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet