هدر موبایل
1387/04/08 14:11:00
سرویس سیاسی

رییس مجلس: تهدیدهای رژِیم صهیونیستی علیه ایران، تبلیغاتی است

رئیس مجلس شورای اسلامی در خصوص شایعاتی مبنی بر حمله احتمالی رژِم صهیونیستی به جمهوری اسلامی و رزمایش اخیر آنها گفت: این اولین باری نیست که چنین تبلیغاتی صورت می گیرد و در گذشته نیز ما شاهد حجم بالایی از این تبلیغات بوده ایم.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی لاریجانی" روز شنبه پس از ادای احترام و قرائت فاتحه بر سر مزار هفت تن از شهیدان دفاع مقدس که در محوطه مجلس به خاک سپرده شده اند با حضور در جمع خبرنگاران گفت: تذکر دادن در فرهنگ اسلامی باعث می شود تا نگاه انسان به مسایل واقعی تر شود.

وی تصریح کرد: گاهی این تذکر زبانی است ولی گاهی افراد با واقعیتی روبرو هستند که خود به خود نوعی تحول درونی در آنها پدید می آید.

علی لاریجانی در ادامه گفت: این روش که مزار مقدس شهداء گمنام را در جاهایی که بیش از بقیه نقاط نیازمند تذکر هستند قرار می دهند تا نسبت به واقعیات هستی نگاه عمیق تری صورت گیرد، کار بسیار خوبی است.

وی اظهار داشت: من مدافع چنین کاری هستم تا آنجا که اخیرا وقتی پیشنهاد شد تا چنین کاری در مجلس شورای اسلامی صورت گیرد از این امر استقبال کردیم و امیدواریم این امر برای مجلس امر مبارکی باشد و برای کشور نیز روحیه ای مناسب فراهم کند، چرا که از این طریق نمایندگان فداکاری ها و مجاهدت ها را به یاد می آورند.

وی با اشاره به فلسفه امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت: در این فلسفه اقدام پیشگیرانه موثر است و مهمترین چیزی که باعث بیداری در انسان می شود این است که انسان در معرض رویدادهایی قرار بگیرد که خود به خود او را متنبه کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در خصوص شایعاتی مبنی بر حمله احتمالی رژِم صهیونیستی به جمهوری اسلامی و رزمایش اخیر آنها گفت: این اولین باری نیست که چنین تبلیغاتی صورت می گیرد و در گذشته نیز ما شاهد حجم بالایی از این تبلیغات بوده ایم.

وی افزود: در گذشته تصور می شد می خواهند کاری را از جهات سیاسی انجام دهند و به این آتش توپخانه روانی نیاز دارند و این بار نیز وجه غالب این تبلیغات این چنین است.

لاریجانی تصریح کرد: در هر شرایط جمهوری اسلامی آمادگی کامل دارد هر چند که به نظر می رسد از این تبلیغات برای استفاده در خصوص بسته پیشنهادی می خواهند بهره ببرند.

وی همچنین تاکید کرد: در عین هوشیاری و فهم دقیق شرایط و ضمن آنکه شورای عالی امنیت ملی و مجلس از مذاکرات دفاع کرده اند، ولی باید این مذاکرات در فضای سالم و واقعی صورت گیرد.

رئیس مجلس افزود: با کارهایی از این قبیل و تبلیغاتی اینچنینی ذهن های ایرانیان متفرق نخواهد شد و اگر دنبال اینگونه امور هستند سودی نخواهند برد.

وی در پایان گفت: ضمن اینکه مسایل را از هم جدا می کنیم توجه به این معنا نیز داریم که اگر بخواهند از این شگردها استفاده کنند در مذاکرات دقت لازم به این وجه هم خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet