خبرگزاری خانه ملت

انتخابات ریاست جمهوری
1386/05/15 12:55:00
سرویس صحن

مجلس با یک فوریت لایحه اصلاح بند (هـ) تبصره 13 قانون بودجه سال 85 موافقت کرد

نمایندگان مجلس به یک فوریت لایحه اصلاح بند (هـ) تبصره ۱۳ قانون بودجه سال ۸۵ رای مثبت دادند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، در ادامه جلسه علنی روز دوشنبه، دو فوریت لایحه اصلاح بند (هـ) تبصره 13 قانون بودجه سال 85 در دستور کار قرار گرفت. اما پس از آنکه دو فوریت این لایحه به تصویب نمایندگان نرسید، یک فوریت آن به رای گذاشته و تصویب شد.

محمدحسین موسی پور در دفاع از دو فوریت این لایحه گفت: براساس بند (هـ) تبصره 13 بودجه 85، مجلس به دولت اجازه داده است تا سقف 60 درصد از محل صرفه جویی سوخت در استان‌ها را به طرح‌های امنیتی و انسداد مرزها اختصاص دهد اما متاسفانه این اعتبار دیر به حساب وزارت کشور واریز شد.

وی افزود: ما این اعتبار را به 15 استان کشور اختصاص دادیم و این اعتبار در واقع برای طرح‌های امنیتی و انسداد مرزها تخصیص داده شده در حالی که دیوان محاسبات به این مساله اشکال گرفته و خواسته است که این پول برگردد.

معاون پارلمانی وزارت کشور خاطرنشان کرد: ما می‌گوییم اگر این استان‌ها صرفه جویی نکرده بودند این اتفاق نمی‌افتاد اما مجلس برای تشویق استان‌ها به صرفه جویی این قانون را تصویب کرده بود.

وی گفت: بخش قابل توجهی از این اعتبار هزینه شده و ما از نمایندگان می‌خواهیم اجازه بدهند تا بقیه این اعتبار نیز صرف طرح‌های امنیتی و انسداد مرزها شود.

محمد حسین فرهنگی در مخالفت با دو فوریت این لایحه اظهار داشت: اگر صرفه جویی دستور است باید اعتبار حاصل از این محل به سمت پروسه حمل و نقل عمومی هدایت شود.

وی افزود: با توجه به وضعیتی که در شهرستان‌ها به دلیل سهمیه بندی بنزین به وجود آمده این اعتبار باید متوجه توسعه اتوبوس‌های شرکت واحد و حمل و نقل عمومی باشد نه موضوعاتی از قبیل دولت الکترونیک و امنیت ... ایننها را دولت می‌تواند در قالب اصلاح بودجه 86 ارائه کند.

کاظم دلخوش در موافقت با دو فوریت لایحه اصلاح بند (هـ) تبصره 13 قانون بودجه 85 گفت: این اعتبار اواخر فروردین 86 در دو بخش هزینه‌ای و تملک دارایی سرمایه‌ای به حساب وزارت کشور ریخته شده است.

نماینده صومعه سرا خاطرنشان کرد: مشکلاتی که وزارت کشور در مرزها با آن مواجه است بسیار است و این وزارت برای انجام ماموریت‌های محوله واقعا دچار مشکل است.

وی افزود: دغدغه همه مسئولان این است که ما در مرزها به دلیل کمبود و نبود امکانات دچار حادثه می‌شویم و ما این پول را برای ایجاد نظم و آرامش در نقاط مرزی و تقویت زیرساخت‌های دولت الکترونیک و زیرساخت‌های حمل و نقل عمومی در نظر گرفته‌ایم.

احمد توکلی که به عنوان مخالف دو فوریت این لایحه سخن می‌گفت، تصریح کرد: با رای دادن به این لایحه شما برای کمک به چند هدف معین که در جای خود محبوبیت می‌آفریند، یک محبوبیت بزرگتر که نظم و نظارت است را مخدوش می‌کنید.

وی افزود: با تصویب این لایحه کار نظارت مجلس مخدوش می‌شود و همین حداقل نیز از دست ما می‌رود. من از نمایندگان محترم می‌خواهم نه تنها به دو فوریت این لایحه رای ندهند بلکه اصل لایحه را نیز تصویب نکنند.

این گزارش می‌افزاید: موسی الرضا ثروتی در موافقت با این لایحه گفت: چون نمایندگان تهران مشکلات مرزی ندارند لذا برایشان مهم نیست که بودجه دیر ابلاغ شود و وزارت کشور بنابه تقاضای نمایندگان این لایحه را بصورت دو فوریت ارائه کرده است.

وی ادامه داد: بودجه یک دفعه تامین نمی‌شود و همکاران به حرمت دیگر نمایندگان به این موضوع عنایت داشته باشند و برای تامین امنیت استان‌ها که امنیت کل کشور است و در جهت ایجاد نظم و آرامش و تجهیز زیرساخت‌ها به دو فوریت این لایحه رای دهند.

پس از سخنان موافق و مخالف دو فوریت لایحه اصلاح بند (هـ) تبصره 13 قانون بودجه 85 به رای گذاشته شد اما با 129 رای موافق به تصویب نرسید. سپس برای یک فوریت آن رای گیری شد که با 108 رای موافق و 40 رای مخالف به تصویب رسید.

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet