هدر موبایل
1389/09/03 08:48:00
سرویس اقتصادی
علی اصغر یوسف نژاد

تکمیل پروژه‌های راه‌سازی مازندران نیازمند اعتبارات ملی است

**علی اصغر یوسف نژاد نماینده ساری در یادداشتی که در اختیار روزنامه وارش قرار داد با بیان اینکه یکی از مسائل و مشکلات شهرهای استان مازندران و به‌ویژه شهرستان ساری معضل ترافیک و عدم گنجایش خیابان‌ها و نبود ظرفیت لازم برای وسایل نقلیه عبوری است گفت :اما آن چه شهرستان ساری را در این میان با مشکل مضاعف روبه‌رو می‌سازد، مراجعات مکرر کارمندان و مردم از دیگر شهرها برای پیگیری امور اداری‌شان در مرکز استان است.

این مسئله با فرا‌رسیدن تعطیلات و حضور مسافران پیچیده‌تر می‌شود و وضعیت ترافیکی ناهنجاری را در بیرون و داخل شهرها ایجاد می‌کند.

برای کاهش این مشکل البته طرح‌های بسیار سودمندی دیده شده که تعریض محور هراز و فیروزکوه و همچنین ایجاد کمربندی در خارج شهرها از جمله آنهاست. اما نکته قابل توجه اینکه بسیاری از این طرح‌ها شاید بیش از 15 سال است که مطالعاتشان به اتمام رسیده و هنوز تکمیل نشده‌اند.

دولت در سفر اول و دوم به استان مازندران دیدگاه‌های ویژه‌ای در این رابطه داشت که از آن جمله می‌توان به چهار بانده کردن جاده بابلسر به بندر امیرآباد اشاره کرد، اما متأسفانه مشکل دیگری که ما در استان داریم، تأخیر در پیشرفت فیزیکی پروژه‌هاست. پروژه‌ها به‌ویژه در حوزه راه‌ها آن هم در مناطق کوهستانی بسیار هزینه‌بر هستند و به همین دلیل پیشرفت آنها با کندی صورت می‌گیرد. این کندی البته هزینه‌های بسیاری را هم برای دستگاه‌های اجرایی تحمیل خواهد کرد و مشکلات و مسائل جانبی خودش را دارد.

به دلیل توریستی بودن استان و مسافرت میلیونی مردم از دیگر شهرها به مازندران، رسیدگی به وضعیت این استان به‌ویژه در حوزه راه‌ها باید به صورت مسئله‌ای ملی مورد توجه قرار گیرد و اعتبارات ملی برای تکمیل پروژه‌های آن دیده شود تا ما شاهد رشد سریع‌تر پروژه‌ها و رفع مسائل و مشکلات فعلی در جاده‌ها باشیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet