هدر موبایل
1389/09/03 09:04:00
سرویس سیاسی
نماینده سمیرم:

غیبت برخی از نمایندگان طبیعی است

**بهروز جعفری گفت:هفته‌های اخیر مجلس شورای اسلامی جلسات منظمی داشته و تعداد نمایندگان پایین‌تر از حد نصاب نبوده است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت،"بهروز جعفری" نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی با بیان این موضوع درباره علت غیبت برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسات علنی مجلس به روزنامه «نسل فردا» اصفهان گفت: طبیعی است که گاهی تعدادی غایب در مجلس داشته باشیم و همیشه نیز تعداد 290 نماینده نمی‌توانند در جلسات مجلس حضور داشته باشند. وی افزود:گاهی نماینده‌ها با هیأت دولت و رئیس‌جمهور به استان‌های خود سفر می‌کنند یا اینکه به همراه هیات‌های دولتی به کشورهای اروپایی سفر می‌کنند. ضمن اینکه در حال حاضر نیز برخی از نماینده‌ها به سفر حج رفته‌اند که از تعداد کل نمایندگان تا حدودی می‌کاهد اما مهم این است که مجلس به دلیل غیبت نمایندگان از حد نصاب نیفتد و ما برای تشکیل و ادامه جلسات مجلس حد نصاب داشته باشیم.

جعفری در ادامه تاکید کرد: هفته گذشته در همه لحظات نماینده‌ها بودند و مشکلی پیش نیامد. اما مسئله نیز این است که مردم رأی داده‌اند تا در بحث نظارت و قانونگذاری حضور داشته باشند اما بارها نیز گفته‌ایم که نبودن یک نماینده در مجلس به معنای این نیست که این فرد به دنبال کارهای شخصی خود است.

وی درباره حضور نمایندگان در اماکنی غیر از مجلس گفت: ممکن است نماینده‌ای در حوزه انتخابیه خود باشد یا در ماموریت خارج از کشور باشد که از طرف کمیسیون مربوطه در مجلس اعزام شده است. گاهی نیز ممکن است برخی نمایندگان با وزرا دیدار و جلسه داشته باشند. مهم این است که نبود این تعداد نباید موجب شود که مجلس از حد نصاب بیفتد.

نماینده سمیرم درباره تصویب مشوق‌های مالی برای بهینه‌سازی مصرف انرژی از سوی وزارتخانه‌های نیرو، صنایع و نفت نیز گفت: بخشی از درآمد کشور از طریق مدیریت مصرف سوخت باید حاصل شود. به عبارت دیگر وقتی ما جلوی هزینه‌های دیگر را می‌گیریم در حقیقت، گویی که یک نوع درآمدزایی می‌کنیم. از همین رو اگر ما این مشوق‌ها را درست تعریف کنیم قطعاً برای آینده سود خواهد داشت. به عنوان مثال اگر جدول خاصی برای مصرف در نظر گرفته شود و تا حد مجاز مشوق‌هایی نیز تعیین شود و در مقابل افرادی هم که بیشتر از مقدار مجاز مصرف کنند هزینه بیشتر و بهای آن‌را به صورت مضاعف بپردازند، می‌تواند نقش بازدارنده در مصرف و بهینه مصرف کردن آن داشته باشد.

وی تاکید کرد: در بحث درآمد 30 درصدی حاصل از آزادسازی قیمت‌ها دولت مبلغی در اختیار دارد که می‌تواند در بخش وزارت نیرو، آب، برق و صنعت در اختیار آنها قرار دهد که هزینه‌های آنها بالا نرود و بتوانند در بازار رقابت کنند. اینها سیاست‌هایی است که برای پایین نگه داشتن نرخ تورم می‌توان استفاده کرد.

نماینده سمیرم کسب نشان برنز بازی‌های آسیایی گوانگ‌ژو توسط خانم منصوریان از شهرستان سمیرم در رشته ووشو را افتخاری برای کشور دانست که باید از وی قدردانی شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet