هدر موبایل
1389/09/05 11:11:00
سرویس اقتصادی
باهنر در گفت‌وگو با خانه ملت:

دولت برای تقدیم لایحه بودجه تا تصویب آخرین ماده برنامه پنجم منتظر نماند

**رییس کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی، معتقد است که چون دولت لایحه برنامه پنجم را با تاخیر به مجلس ارائه کرده، بررسی آن تا آذرماه در صحن طول کشیده است و این موضوع دلیل موجهی برای تاخیر دوباره دولت در تقدیم لایحه بودجه سال ۹۰ به مجلس نیست.

"محمدرضا باهنر"در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به اینکه معاون پارلمانی رئیس جمهوری اعلام کرده است دولت لایحه بودجه سال 90 را بهمن یا اسفند ماه سال جاری به مجلس ارائه می‌کند، اظهار کرد: اگر به سوابق دولت برگردیم، می بینیم متاسفانه لایحه برنامه پنجم را دیر به مجلس ارائه کرد؛ در صورتی که قاعدتا سال جاری نخستین سال برنامه پنجم محسوب می شد و باید از ابتدای امسال کشور با برنامه پنجم حرکت می کرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس، با تاکید براینکه تقدیم لایحه برنامه پنجم توسعه کشور از سوی دولت به مجلس با تاخیر صورت گرفت،افزود: این تاخیر دولت همزمان با بررسی بودجه سال 89 شد و با بحثی که در هیات رییسه شد، اولویت به بررسی بودجه که از ضرورت و فوریت بیشتری برخوردار بود، داده شد و به همین دلیل لایحه برنامه پنجم به امسال موکول شده است.

سخنگوی فراکسیون اصولگرایان مجلس، تصریح کرد: بررسی برنامه پنجم نیز تقریبا از اوایل تیرماه آغاز شد و دوستان هم در جریان کار هستند؛ البته معطلی که به وجود آمد به دلیل اعتراض دولت و بحث‌های مربوط به پس گرفتن لایحه از سوی دولت بود که ما را با تاخیر یکماهه مواجه کرد.

باهنر با بیان اینکه نیمه آذرماه بررسی برنامه پنجم با پایان می‌رسد، گفت: با این روند، دولت نیز هم چون روال گذشته رسیدگی به لایحه بودجه را باید به اتمام برساند و تصویب نهایی برنامه پنجم  ارتباطی به ارائه به موقع لایحه بودجه سال 90 ندارد و دولت نباید تا تصویب آخرین ماده برنامه منتظر بماند.

وی ادامه داد: در حال حاضر بیشتر از 2 سوم لایحه برنامه پنجم مصوب است و دولت نیز به طور موازی کارش را در رابطه با لایحه بودجه جلو ببرد.

باهنر همچنین تاکید کرد: ما امیدورایم و از دولت می‌خواهیم که برای جلوگیری از مشکلات ناشی از تاخیرها خود را برای ارائه به موقع لایحه بودجه سال 90 آماده کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet