هدر موبایل
1389/09/05 18:43:00
سرویس دیگر رسانه‌ها

انتقاد سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس از اقدام اروپا درحمایت از منافقین

**سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با انتقاد از اقدام اخیر اتحادیه اروپادر صدور بیانیه ای برای خروج منافقین از فهرست تروریستها در آمریکا گفت: دنیای غرب در بحث تروریسم چه به لحاظ عینی و چه مفهومی دچار پارادوکس جدی است.

کاظم جلالی در گفتگو با مهر، با اشاره به بیانیه پارلمان اروپا مبنی بر در خواست خارج شدن گروهک ترویستی منافقین از فهرست گروههای تروریستی خارجی آمریکا ، اظهار داشت: سازمان منافقین یک سازمان تروریستی است و خود اروپایی ها هم این را قبول دارند.

وی گفت: نکته قابل تامل این است که سازمان منافقین خود اذعان دارد که 4800 نفر را کشته است که در میان آنان مردم عادی کوچه و بازار و مسئولان جمهوری اسلامی هم بوده اند، این سازمان در نقاط مختلفی بمب گذاری کرده است و اگر نام این گروه تروریست نیست، پس چه نامی بر آن می توان گذاشت؟

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس گفت: اتفاقا یکی از جاهایی که ما با دنیای غرب حرف داریم اینجاست که چرا تروریستها را به تروریست خوب و بد تقسیم می کنند.

جلالی خطاب به اروپایی ها یادآور شد: چرا تا زمانی که تروریستها درخدمت منافع آنها هستند تروریست نام نمی گیرند اما  کسانی که در راه آزادی و استقلال خود حرکت می کنند در لیست تروریست قرار می گیرند؟

وی تصریح کرد: به نظر می رسد دنیای غرب در بحث تروریسم چه به لحاظ عینی و چه مفهومی دچار پارادوکس جدی است و اینها به لحاظ مفهومی نتوانستند تعریف جامعی از ترور و تروریسم داشته باشند.

نماینده شاهرود گفت: غرب در مسئله تروریست دچار یک تناقض است و دلیل آن این است که برخی کشورهای غربی همه چیز را در راستای منافع ملی خود تعریف می کنند و خود را معیار درستی یا نادرستی موضوعات و مسائل می دانند.

وی افزود: اساسا اگر تروریست ها همراه منافع آنها حرکت کنند تروریست نیستند و دقیقا این پارادوکس باعث می شود که نتوانند به زوایای پنهان مسائل مربوط با موضوع تروریسم و واقعیات این پدیده شوم بپردازند و زمینه ریشه کنی آن را فراهم کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet