هدر موبایل
1389/09/06 09:20:00
سرویس اقتصادی
یادداشتی از جواد صبور

نقش کلیدی بیمه در اجرای قانون هدفمندکردن یارانه‌ها

**جواد صبور آقچه کندی نماینده اردبیل در مجلس شورای اسلامی در یادداشتی که در اختیار هفته نامه خبر اردبیل قرار داده آورده است که امروزه بیمه به عنوان یکی از شاخص‌های توسعه کشور به شمار می‌رود و وجود چنین دلیلی سبب شده دولت در لایحه برنامه پنجم توسعه توجه جدی به این بحث داشته باشد.

با توجه به مفاد تصویب شده در این زمینه به واسطه توسعه بیمه در کشور اقشاری که فاقد بیمه هستند و یا در بحث بیمه درمانی ضعیف هستند تقویت شده و به نوعی ساماندهی شوند بدان معنا که به واسطه بیمه، درمان مردم شفاف‌تر می‌شود.

طبق مفاد این برنامه، تحت پوشش بیمه قرار گرفتن تمام آحاد کشور از جمله اهداف برنامه پنجم توسعه است و بی‌شک وجود بیمه همگانی در این شرایط یک الزام به شمار می‌رود. از سوی دیگر در شرایطی که بناست قانون هدفمندکردن یارانه‌ها عملیاتی شود و دولت و متولیان می‌کوشند تا با ارائه بسته‌های مختلف اقدامات لازم در زمینه ایجاد توازن در شبکه توزیع، صادرات و واردات را عملیاتی کنند، بی‌شک وجود و توسعه بیمه‌های بازرگانی و تجاری می‌تواند نقش مهمی را ایفا کند و آثار خوبی را  برجای بگذارد.به عبارت دیگر وجود بیمه در کشور و تقویت آن با پوشش دادن ریسک ‌ناشی از اجرایی شدن طرح می‌تواند از بسیاری از نگرانی‌ها کاسته و عملیاتی را انجام دهد که مردم با آرامش بیشتر در راستای اجرای قانون گام بردارند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet