هدر موبایل
1387/04/09 13:05:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

نماینده بهار و کبودرآهنگ: ایران کشوری است با 70 میلیون فدایی ولایت مطلقه فقیه

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ خطاب به آمریکا و کشورهای غربی گفت: ایران نه افغانستان است و نه عراق، بلکه ایران کشوری است با محوریت ولایت مطلقه فقیه که ۷۰ میلیون فدایی دارد.

به گزارش خانه ملت، متن نطق "عیسی جعفری" دومین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی به این شرح است:

بسم‌ الله الرحمن الرحیم

«الحمدلله الذی هدانا لهذا و ما کنا لنهتدی لولا ان‌ هدانالله»

به پاس نعمت هدایت در آغازین ایام فعالیت هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی با حضرتش پیمان می‌بندیم که در مکتب ولایت رهروی مخلص و در راه رسیدن به آرمانهای انقلاب عاشقی صادق باشیم و با بهره‌جویی از کلام حکیمانه بنیانگذار کبیر انقلاب که در آستانه آغاز بکار مجلس دوم فرمودند: «نمایندگان محترم که با توفیق الهی و رأی آزاد توده‌های محروم برای خدمت به اسلام عزیز و ملت محترم موفق شدند، انتظار می‌رود که در تمام فعالیتها و آراء خود برای شکرگزاری از خداوند متعال جانب حق را گرفته و ضوابط را در نظر بگیرند».

لذا وظیفه اسلامی ما نمایندگان ایجاب می‌کند با نصب‌العین قرار دادن وصایای حضرت امام و عملی کردن فرمایشات مقام معظم رهبری بویژه توصیه‌های اخیر معظم‌له در دیدار با نمایندگان کمر همت بسته و اعتماد مردم عزیز را ارج نهیم و از اینکه امروز را به ما واگذاشته‌اند با تمام توان برای ارتقاء نظام اسلامی تلاش نماییم و شکی نیست باید نهایت استفاده را از زمانها کرد.

امید است مجلسی که انبوهی از متخصصان متعهد و انقلابی را در خود جای داده با ارائه طرحها و پیشنهادات سازنده فرامین مقام معظم رهبری را در تحقق نوآوری و شکوفایی جامه عمل بپوشانیم.

لذا ضمن تسلیت درگذشت خدمتگزار مردم شهید پرور سنقر و کلیایی و گرامیداشت شهادت مظلومانه آیت‌الله شهید دکتر بهشتی و 72 تن از یاران باوفای ایشان بدست منافقان کوردل و محکومیت اعمال ننگین آمریکای جهانخوار و جنایتکار در سقوط هواپیمای مسافربری و با توجه به زمزمه‌های اخیر به آمریکا و ایادیش اعلام می‌داریم: شما کوچکتر از آن هستید که بخواهید ایران را تنبیه کنید ولی بدانید اگر جنگی علیه ایران صورت بگیرد، نتایج آن دست شما نخواهد بود، چرا که ایران نه افغانستان است و نه عراق، هر چند هنوز با چالش عظیم ادامه اشغال در آنجا مواجه هستید، بلکه ایران کشوری است با محوریت ولایت مطلقه فقیه که 70 میلیون فدایی دارد. پس بیایید بی‌جهت خود و منطقه را به زحمت نیاندازید.

در پایان لازم می‌دانم از تمامی دست‌اندرکاران امر انتخابات و مردم عزیز حوزه انتخابیه‌ام تقدیر و تشکر نموده و با عنایت به توسعه مقبول استان همدان در طول سالهای اخیر که نتیجه توجه ویژه دولت کمربسته خدمت و همگرایی و پیگیری نمایندگان عزیز استان و تلاش مدیران اجرایی می‌باشد، می‌طلبد برای چشیدن طعم شیرین این اقدام اشاره‌ای به انتظارات بحق مردم فهیم و قدرشناس و شهیدپرور شهرستانهای بهار و کبودرآهنگ داشته باشم:

1 ـ از وزیر محترم جهادکشاورزی درخصوص توجه جدی به جبران خسارتهای ناشی از خشکسالی، حذف تعرفه صادراتی سیب‌زمینی که نصف استان همدان و کشاورزان آن در حال فلج شدن هستند. جلوگیری از بیکاری هزاران نفر از کشاورزان به جهت انسداد چاههای غیرمجاز و دهها مشکل دیگر از قبیل کود و سم، بیمه نکردن محصولات، احداث سد آب‌بند، بیمه بازنشستگی کشاورزان مسن، برقی کردن چاهها، جاده بین مزارع، احداث کانالهای سدهای مبارک‌آباد و داس‌قلعه، تکمیل آب‌بندان و تغذیه مصنوعی در روستاهای قواق‌تپه و کوهین، حسام‌آباد و بهادربیک، گوردوک، مهاجران و همکسی، احداث دانشکده دامپزشکی بهار و حمایت از مجموعه دامداران صنعتی.

2 ـ از وزیر محترم آموزش و پرورش درخصوص توجه جدی به پرداخت حق‌الزحمه عوامل اجرایی و اداری، تجدید نظر در تشکیل کلاسهایی با حداقل نصاب، پرداخت سرانه مدارس، پرداخت حقوق نیروهای قراردادی و شرکتی، جذب نیروهای بومی، بازسازی و مقاوم‌سازی مدارس فرسوده، پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان، تجدید نظر در اجرای شیوه‌نامه ساماندهی و مدیریت نیروی انسانی با رویکرد عدالت آموزشی بویژه در مناطق محروم.

عزیزان نماینده! با شیوه جدید در مناطق محروم هیچ دانش‌آموزی امکان ادامه تحصیل نخواهد داشت.

3 ـ از وزیر محترم کار و امور اجتماعی درخصوص توجه جدی به امر مهم اشتغال جوانان که مهمترین دغدغه خانواده‌هاست‌، حمایت از اشتغال روستایی برای جلوگیری از مهاجرت، حمایت و تسریع در پرداخت تسهیلات بنگاههای زودبازده، تعیین تکلیف کارگران سهام کوه‌صنعت.

4 ـ از وزیر محترم راه و ترابری درخصوص تسریع در اتمام جاده‌ همدان ـ گل‌تپه ـ بیجار بعد از سالها و سالها انتظار، احداث کمربندی شهر بهار، اتمام جاده صالح‌آباد ـ قروه ـ سنندج، آسفالت نمودن راههای روستایی با توجه به قول داده شده برای مدت دو سال، اصلاح معابر خطرناک، احداث راه مهاجران به کبودرآهنگ، چهاربانده کردن جاده کبودرآهنگ به زنجان، مطالعه احداث جاده مستقیم از کبودرآهنگ به غار علیصدر، احداث پایانه حمل و نقل و مسافربری در شهرستانهای بهار و کبودرآهنگ.

5 ـ از ریاست محترم سازمان اوقاف و امور خیریه درخصوص تسریع در حل مشکل اوقافی شهرهای کبودرآهنگ و بهار و روستاهای تابعه، احداث دانشکده قرآنی در کبودرآهنگ، توسعه و ساماندهی مصلاهای نماز جمعه، کمک به نوسازی و بازسازی مساجد و زیارتگاههای محلی، کمک به هیأتهای رزمندگان و تشکلهای دینی، فرهنگی و اجتماعی.

6 ـ از وزیر محترم نیرو درخصوص تسریع در احداث فاضلاب شهرهای گل‌تپه، شیرین‌سو، صالح‌آباد و مهاجران، اتمام فاضلاب شهرهای کبودرآهنگ و بهار و لاله‌جین،  تسریع در احداث سدهای قوهورد، آلان و سنگ سفید، آبرسانی به 50 روستای فاقد آب آشامیدنی، حل مشکل کمبود آب شرب شهر کبودرآهنگ، تسریع در اجرای آبرسانی از سد تلوار به شهرستانهای کبودرآهنگ و بهار، احداث طرح تغذیه مصنوعی در دشتهای ممنوعه بهار و کبودرآهنگ، تبدیل نیروگاه شهید مفتح کبودرآهنگ از تَر به خشک، ایجاد تأسیسات فاضلاب در 20 روستای بزرگ، ایجاد 20 مجتمع آبرسانی.

از معاونت محترم رئیس جمهور و ریاست سازمان تربیت‌بدنی درخصوص اتمام پروژه‌های ورزشی نیمه‌تمام، ایجاد فضاهای ورزشی در شهرهای صالح‌آباد، گل‌تپه، شیرین‌سو و مهاجران، احداث سالن ورزشی در روستاهای بزرگ، تقویت تیمهای محلی، ارتقاء چارت تشکیلاتی ادارات.

از وزیر محترم بازرگانی درخصوص حل مشکل گرانی بویژه درخصوص کالاهای اساسی، پرداخت جوایز صادراتی به سفالگران، حل مشکل فرش‌بافان، ارتقاء ادارات بازرگانی دو شهرستان، روانسازی صادرات سیب‌زمینی و افزایش نرخ تضمینی خرید محصولات.

از وزیر محترم بهداشت و درمان درخصوص ساماندهی طرح پزشک خانواده، جلوگیری از احتمال افزایش مرگ و میر کودکان، فعال کردن آزمایشگاههای غیرفعال، اعزام پزشکان متخصص به شهرستانهای بهار و کبودرآهنگ، گسترش بیمارستان آیت‌الله بهاری، احداث بیمارستان در شهرهای لاله‌جین، گل‌تپه، صالح‌آباد، شیرین‌سو و مهاجران.

از وزیر محترم علوم درخصوص احداث ساختمان برای دانشگاههای پیام‌نور در شهرهای لاله‌جین و صالح‌آباد و راه‌اندازی دانشگاه پیام‌نور در شهرهای گل‌تپه و شیرین‌سو، احداث دانشکده فنی در کبودرآهنگ.

از سرپرست محترم وزارت کشور درخصوص تفکیک حوزه انتخابیه بین بهار و کبودرآهنگ، کمک به پروژه‌های عمرانی شهرها و تخصیص ماشین‌آلات سنگین، تسریع در تبدیل روستاهای داقداق‌‌‌آباد، قواق‌تپه، میان، همکسی، زاغه، بهادربیگ و حسن‌قشلاق به شهر.

تسریع در ابلاغ تأسیس شهرداری مهاجران و ایجاد بخشداری در مناطق محروم احد و کوهین.

در پایان از همه عزیزان ممنون و متشکرم. با عنایت به باقیمانده تعدادی از عرایض ان‌شاءالله کتباً تقدیم وزارتخانه‌های مربوطه خواهد شد.

والسلام‌علیکم و رحمه‌الله، صلوات محبت کنید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet