هدر موبایل
1387/04/09 13:26:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

فولادگر تداوم اعتدال در سیاست داخلی و تداوم مشی عزت، حکمت و مصلحت در سیاست خارجی را از اولویتهای مجلس هشتم دانست

"حمیدرضا فولادگر" تداوم خردورزی و اعتدال در سیاست داخلی و تداوم مشی عزت، حکمت و مصلحت در سیاست خارجی را از اولویتهای مجلس هشتم عنوان کرد.

به گزارش خانه ملت، متن نطق نماینده مردم اصفهان سومین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی به این شرح است:

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم

بسم‌ الله الرحمن الرحیم

«رب ادخلنی مدخل صدق و اخرجنی مخرج صدق و جعل لی من لدنک سلطاناً نصیراً»

خداوند بزرگ را شاکریم که با عنایات خویش بار دیگر قلوب مردم را به سمت یکی دیگر از عرصه‌های حمایت از اسلام و انقلاب هدایت نمود و با تشکیل مجلس هشتم، نعمتی دیگر را پیش روی نظام جمهوری اسلامی و مردم قدرشناس قرار داد.

باشد که ما منتخبین مردم در پیشگاه الهی و در هنگامی که وعده قطعی بدان داده شده است پاسخگو باشیم. «و لتسئلن یومئذ عن النعیم».

مجلس هشتم، مسؤولیت خطیری را در این دوره از تاریخ انقلاب اسلامی بر عهده گرفته است. انجام وظایفی که قانون اساسی در امر نظارت و قانونگذاری تعیین نموده و مطالباتی که رهبری و مردم شریف ایران اسلامی از موکلین خویش دارند و با چشمانی بیدار علمکرد نمایندگان خود را نظاره خواهند کرد و بالاتر از همه، پاسخگویی در برابر حق‌تعالی و خود را در محضر خدا دیدن، تکلیف ما را بسیار سنگین نموده که بایستی در آغاز راه و در طول مسیر توان تحمل این مسؤولیت خطیر را از خداوند منان طلب نماییم.

مسؤولیتی که همواره همراه با خوف و رجاست. خوف و سنگینی بار این مسؤولیت عظیم و عدم طاقت حمل آن و رجا به رحمت و نصرت الهی و ایجاد فرصتی برای خدمتگزاری به مردم و این حالت خوف و رجا مجلس هشتم را در آغاز راه خویش در برابر موج بیم‌ها و نسیم امیدها قرار داده است. بیم از اینکه مسایل قومی و منطقه‌ای و بخشی‌نگری بر مصالح دینی و ملی غلبه یابد. بیم از اینکه مقاصد سیاسی و جناحی و گروهی بر مصالح انقلاب و آرمانهای الهی ـ سیاسی ترجیح داده شود. بیم از اینکه خودرأیی‌ها و دعوت به خویش (ولو به نام استقلال‌طلبی) جایگزین خرد جمعی و دعوت به حق گردد. بیم از اینکه چرب و شیرین دنیا به طعم نمایندگان ملت خوش بیاید و تلخی‌ها و مرارتهای مردم فراموش شود. بیم از اینکه برخورداری و امکانات و تسهیلاتی که بعضاً لازمه ایفای وظایف نمایندگی است، محرومیتها و مشکلات مردم را از یادمان ببرد و به تدریج ما را از ملت دور سازد. بیم از اینکه مشغله و گرفتاری روزمره ما را از یاد خدا باز دارد و توفیق خودسازی را سلب نماید. بیم از اینکه خدمت به خلق را عبادت ندانیم و در جهت خوشامد مردم و یا کسب شهرت و محبوبیت گام برداریم. بیم از اینکه فرصت نمایندگی دوره هشتم را از دست بدهیم و از هم‌اکنون به فکر کسب کرسی‌های دوره نهم باشیم. بیم از اینکه اصولگرایی را فراموش کنیم و فروع را بجای اصول بنشانیم و بجای اصلاح‌طلبی خدای‌ناخواسته فساد پیشه کنیم و بیم از اینکه مبادا مجلس عصاره فضایل ملت نباشد و امید مردم به مجلس هشتم ناامید گردد.

و اما امید، امید آنکه همدلی و وحدت، تدین و تعهد، تخصصها و تجارب موجود مشکل‌گشا گردد. امید آنکه وجود اکثریت ایثارگر مجلس گامی بلند در راستای ترویج فرهنگ ایثار در جامعه بردارند، امید آنکه اکثریت آرمانخواه مجلس فراتر از گرایشها و سلایق، اصولگرایی و اصلاح‌طلبی را سرلوحه فعالیت خویش قرار دهند. امید آنکه عزم خدمتگزاری به مردم در راستای حق‌تعالی جذب گردد. امید آنکه ارزشهای دینی و آرمانهای انقلابی در صحنه عمل بروز یابد. امید آنکه خانه ملت، خانه امید آنها باشد و این امید به یأس تبدیل نگردد. امید آنکه مجلس بازوی نظارتی مردم باشد و ملاحظات بیجا و معاملات سیاسی و اقتصادی ولو به قیمت آبادانی حوزه انتخابیه، امر نظارت را مخدوش و بی‌اثر نسازد و امید آنکه پیرو واقعی رهبر باشیم و مطالبات مردم را که بارها و بارها و خصوصاً در پیام و ملاقات مجلس هشتم از ایشان شنیده‌ایم پاسخگویی کنیم و مبارزه با فقر و فساد و تبعیض را پیشه سازیم و امید آنکه همگی خط امام را سرلوحه خویش قرار دهیم و به آرمانها و وصایای ایشان که در پیش روی ماست پایبند باشیم.

آنچه در این کوتاه‌سخن و در پایان آن در خصوص اولویتهای مجلس هشتم می‌توان برشمرد، تداوم خردورزی و اعتدال در سیاست داخلی و تداوم مشی عزت، حکمت و مصلحت در سیاست خارجی و پایبندی به فرهنگ و ارزشهای انقلاب اسلامی و تداوم خدمتگزاری بی‌منت به مردم و همواره کردن راه خدمت دولت به مردم و نظارت منصفانه بر عملکرد مسؤولان و حل مسایل تورم و گرانی با همکاری مشترک دولت و مجلس در تداوم اجرایی شدن اصل 44 می‌باشد.

در پایان با گرامیداشت خاطره شهدای هفتم تیر خصوصاً‌ سیدالشهدای انقلاب اسلامی شهید مظلوم دکتر بهشتی و شهدای دیگر و همکاران مجلس شورای اسلامی و دولت و شهدای استان اصفهان شهید اژه‌ای، شهید محمد منتظری، شهید طباطبایی‌نژاد، شهید دکتر حسنی و شهدایی که در روز جمعه در مجلس به خاک سپرده شده‌اند و با گرامیداشت یاد همه آنها، از خداوند بزرگ تقاضای ادامه راه این شهداء را آرزومندیم.

والسلام‌علیکم و رحمه‌الله و برکاته

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet