هدر موبایل
1389/09/06 10:32:00
سرویس اقتصادی
یادداشتی از شبیب جویجری

تداوم نظارت رکن اصلی بر اجرای هدفمند کردن یارانه‌ها است

**شبیب جویجری در یادداشتی که در اختیار روزنامه فرهنگ جنوب قرار داده آورده است که طی ماه‌های اخیر مجلس، دولت و قوه‌قضائیه به عنوان سه قوه همگی بر ضرورت هدفمند کردن یارانه‌ها تحت عنوان یک کار مهم اتفاق‌نظر دارند و اگر در این بین اختلافی وجود دارد تنها بر سر شیوه اجرا و ابزارهای مورد استفاده است.

در حال‌حاضر مجلس و دولت به این توافق رسیده‌اند که قانون هدفمند کردن یارانه‌ها یک قانون جامع و کامل و دارای انعطاف است و اگر مشکلی در راه اجرای آن وجود دارد قابل تغییر است.

با این تفاسیر به نظر می‌رسد با همکاری مردم عامه‌ مردم و نظارت دولت به عنوان دو عنصری که می‌توانند این قانون را کارآمدتر کرده یا به زمین بزنند به عبارت دیگر هرچه نظارت‌ها در راستای اجرا بیشتر شود موفقیت بیشتری در راه اجرای قوانین به دست می‌آید.

از سوی دیگر از آنجایی که افزایش بی‌رویه قیمت‌ها از جمله دغدغه‌های مردم است به نظر می‌رسد اگر نظارت‌های کاملی از سوی سازمان‌ها در این بین صورت گیرد تبعات مثبتی با اجرای قانون همراه خواهد شد. از طرفی اگر بتوان به سمتی حرکت کرد که توسعه‌های لازم در بخش حمل و نقل صورت گیرد قطعاً پیامد کمتری به واسطه افزایش قیمت حامل‌های انرژی ایجاد خواهد شد.در نهایت اگر بتوان همراستا با اجرای قانون بعد نظارتی را تقویت کرد و حمل و نقل عمومی را توسعه داد بی‌شک پیامدهای کمتری در سر راه قانون پدید خواهد آمد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet