هدر موبایل
1389/09/06 10:46:00
سرویس اقتصادی
جمشید انصاری:

48 هزار بیکار در استان زنجان وجود دارد

**نماینده زنجان و طارم در مجلس گفت: هم‌اکنون ۴۸ هزار بیکار در استان وجود دارد و سالانه ۱۴ هزار نفر به این آمار افزوده می‌شود.

"جمشید انصاری" نماینده زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی درگفتگو با روزنامه «مردم نو» افزود: از 48 هزار بیکار استان، 25 هزار نفر آن در شهر زنجان ساکن هستند و سالانه هفت هزار نفر به آمار بیکاران زنجان اضافه می‌شود. 

وی با بیان اینکه اگر افزایش سالانه بیکاران نبود، مشکل بیکاری در طول چهار سال خاتمه می‌یافت، اظهار داشت: سالانه یک میلیون نفر به آمار بیکاران در سطح کشور افزوده می‌شود که همین امر مهار بیکاری را سخت کرده است. 

نماینده زنجان و طارم در خانه ملت گفت: براساس آمار رسمی دولت نرخ بیکاری در سال 1388، 19/11 درصد و نرخ فعالیت 40 درصد بوده است که اگر جمعیت کشور را 70 میلیون نفر در نظر بگیریم، نتیجه می‌گیریم از این آمار فقط 30 میلیون نیروی فعال شاغل مشغول به کار هستند.

 انصاری اعتبار مورد نیاز برای ایجاد یک فرصت شغلی در کشور را 30 میلیون تومان عنوان کرد و اظهار داشت: سالانه 5/3 میلیون نیروی مازاد بیکار در کشور داریم که برای ایجاد اشتغال این افراد اعتباری بالغ بر 105 هزار میلیارد تومان نیاز است.

 وی با بیان اینکه باید قبول کرد معضل بزرگی به نام تأمین منابع برای ایجاد فرصت‌های شغلی وجود دارد، تصریح کرد: باید با روش‌های جدید بتوانیم هزینه‌های سرمایه‌گذاری در بحث اشتغال را کاهش دهیم. 

انصاری با بیان اینکه باید تعریف جدید از کارآفرینی انجام شود، خاطرنشان کرد: افراد کارآفرین نیز باید تلاش کنند از منابع محدود کشوری بهتر بتوانند برای ایجاد اشتغال بهره گیرند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet