هدر موبایل
1389/09/06 11:05:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
بروجردی:

ایران غنی‌سازی 20درصد را ادامه می‌دهد

**رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه گروه ۱+۵ پیش شرطهای ایران را پذیرفته،گفت: ایران هرگز تحت تاثیر جلسات "۱+۵" ، غنی سازی اورانیوم ۲۰ درصد را متوقف نخواهد کرد.

علاء الدین بروجردی نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان افزود: به علت اینکه بیش از 80 هزار بیمار نیاز مبرم به فوائد پزشکی انرژی هسته‌ای دارند ،ایران باید به غنی سازی 20 درصد اورانیوم ادامه بدهد تا بتواند حداقل سوخت مورد نیاز راکتور تهران را تأمین کند لذا ایران نمی تواند به خاطر تعلل آژانس بین المللی انرژی اتمی جان هزاران بیمار را به خطر بیاندازد.

وی در ادامه با بیان اینکه ایران قطعاً باید این میزان 20 درصد غنی سازی اورانیوم را افزایش دهد تصریح کرد: زبان ایران زبان منطق است و هیچ زمانی تحت فشار  "1+5" ، از حق مسلم خود در فعالیت صلح آمیز انرژی هسته‌ای عقب نشینی نمی‌کند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با تأکید براینکه ایران توانسته است با منطق دیپلماسی قوی خود پیش شرط‌های مذاکره با 1+5 را به این گروه به قبولاند،اظهار داشت: اکنون گروه 1+5 متقاعد شده است تا پیش شرط ایران را برای مذاکره را بپذیرد به همین جهت نیازی نیست که پیش شرط جدیدی از سوی ایران اعلام شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet