انتخابات ریاست جمهوری
1387/04/10 10:02:00
سرویس سیاسی

الهیان: اروپا با توجه به واقعیت های ایران، تصمیمات منطقی تری اتخاذ کند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اقدام اخیر اتحادیه اروپا در تصویب تحریم های جدید علیه ایران گفت: به این اتحادیه توصیه می کنیم با کمی دقت و توجه نسبت به واقعیت های موجود ایران، تصمیمات معقول تر و منطقی تری اتخاذ کند.

"زهره الهیان" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، با بیان اینکه این قبیل تحریم ها برای مردم و دولت ایران تازگی ندارد، اظهار داشت: سیاست آمریکا و اروپا در مورد جمهوری اسلامی ایران، سیاست تشدید پیش رونده تحریم ها و موضع انقباضی علیه ایران است و چون از نظر آنها با تشدید فشارها و تحریم ها، مردم در تنگنا قرار گرفته و به نوعی از شعارهای ضد استکباری و جانب داری از ارزش های خود منصرف می شوند با روند بازدارندگی در این عرصه حضور پیدا کرده اند.

وی افزود: در این رابطه به اتحادیه اروپا توصیه می کنیم با کمی وقت و توجه نسبت به واقعیت های موجود، تصمیمات معقول تر و منطقی تری اتخاذ کند و واقعیت این است که عزم مردم ایران با تشدید تحریم ها، بیشتر جزم می شود.

نماینده مردم تهران در خانه ملت خاطرنشان کرد: در نظرسنجی که کشورهای اروپایی از طریق سفارتخانه هایشان در ایران انجام دادند، با آمار و ارقام مشخص شده است که این تحریم ها هیچ تغییری در روند زندگی مردم نداشته است و به جای اینکه تاثیرات منفی در روند پیشرفت و توسعه ایران داشته باشد به عنوان تهدیدی است که مردم و دولت ایران آن را به فرصتی برای توسعه و تعالی کشور تبدیل خواهند کرد.

الهیان گفت: پیش بینی می شود این تحریم ها یک روند پلکانی و صعودی داشته باشند اما غرب و اروپا به جایی خواهند رسید که از این تحریم ها در بازدارندگی و سد کردن راه های پیشرفت ایران اسلامی ناامید می شوند و آن زمان است که روند تعامل را در پیش می گیرند. کما اینکه بسیاری از شرکت های اروپایی در تعاملات اقتصادی خود با ایران از این تحریم ها پیروی نکرده و با ایران مناسبات خود را حفظ کرده اند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet