هدر موبایل
1389/09/06 15:59:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
فلاحت پیشه:

اقدام اروپا درباره منافقین قدرت چانه‌زنی ایران را افزایش می‌دهد

**رئیس کمیته سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اروپا و آمریکا از گروهک تروریستی منافقین استفاده ابزاری می کنند ، تلاش غرب برای خارج کردن نام این گروهک از فهرست گروه های تروریستی را زمینه ساز افزایش قدرت چانه زنی ایران خواند .

حشمت الله فلاحت پیشه در گفتگو با مهر درباره بیانیه اخیر اتحادیه اروپا در حمایت از گروهک تروریستی منافقین گفت: استفاده های سیاسی از گروهک منافقین و ارتجاعی که از آزادیخواهی تا تروریسم در این گروهک دیده می شود آن را لوث و مضحکه کرده است.

وی افزود: منافقین بدون شک دیگر هیچ جایگاهی در نزد مردم ایران نداشته و سابقه ای که آنها از خود در همراهی با صدام به جای گذاشتند، هیچ گاه از اذهان مردم ایران پاک نخواهد شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس ادامه داد: کشورهای اروپایی نیز به گروهکی با این پیشینه در نزد مردم ایران متوسل شده اند که هیچ نسبتی با مردم ایران ندارند.

وی در ادامه این اقدام اروپا را موجب بالا بودن دست ایران در عرصه دیپلماسی عمومی دانست و گفت: مردم دنیا یک بار دیگر  با استاندارد های دوگانه اروپا درباره تروریسم مواجه شده و متوجه واقعیت برخورد با تروریسم از سوی جهان غرب شدند.

فلاحت پیشه گفت : آمریکا و اتحادیه اروپا به دنبال این است که از ابزارهایی استفاده کند که فشارها علیه جمهوری اسلامی را تشدید کند این در حالی است که آنان نمی‌دانند این فشارها نتیجه عکس دارد و نظام در داخل کشور بیش از پیش متحد و منسجم خواهد شد.

وی با بیان اینکه این اقدامات کمک می‌کند تا توان چانه زنی ایران در عرصه‌های بین‌المللی تقویت شود، افزود: چرا که خارج کردن نام گروهک تروریستی منافقین از لیست گروهک‌های تروریستی دنیا موجب می‌شود تا سیاست‌های دوگانه آمریکا و اروپا در چشم جهانیان روشن شود.

فلاحت پیشه همچنین تصریح کرد: آنها یک بار دیگر در بازی با مهره های سوخته وارد شده و مسیری را انتخاب کردند که نتیجه ای جز شکست برایش متصور نیست.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و عراق در پاسخ به این سئوال که آیا به واسطه فشار غرب بر دولت عراق منافقین از محاصره پلیس عراق در اردوگاه اشرف خارج خواهند شد ، گفت: گروهک تروریستی منافقین یک تهدید مشترک برای ایران و عراق به شمار می رود و غرب حافظه تاریخی بسیار ضعیفی دارد ، زیرا دستان این گروهک به خون بسیاری از مردم عراق بلاخص شیعیان این کشور نیز آلوده شده است.

رئیس کمیته سیاست خارجی مجلس افزود: بخشی از نمایندگان مجلس عراق به جد پیگیر موضوع منافقین و جنایات آنها در عراق بوده و به این سادگی ها حاضر به عقب نشینی از مواضع خود درباره این گروهک نیستند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet