خبرگزاری خانه ملت

شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1387/04/10 13:22:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در همایش اسلام و آسیب‌های اجتماعی:

اولین وظیفه سازمان بهزیستی صیانت از افراد آسیب دیده است

لاریجانی گفت: اولین وظیفه سازمان بهزیستی صیانت از افراد آسیب دیده است و دولت نیز باید با کمک به این سازمان تلاش کند تا بهزیستی نقش نجات دهنده داشته باشد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز دوشنبه در مراسم افتتاحیه همایش دو روزه اسلام و آسیب‌های اجتماعی که در تالار بزرگ وزارت کشور برگزاری شد، ضمن بیان اینکه موضوعات مورد بررسی سازمان بهزیستی از مسایل اصلی کشور است، گفت: آسیب های اجتماعی پیچیدگی خاص خود را دارد و حل مسایل مربوط به آن نیز دشواری های خاص خود را دارد.

وی گرد آمدن اساتید حوزه و دانشگاه در این نشست را امر مبارکی خواند و افزود: دو شان می توان برای بحث های این نشست قائل شد. اول بحث های تخصصی مانند طلاق، اعتیاد و... و دیگر اینکه سازمان بهزیستی از منظر حکومتی چگونه باید کار خود را دنبال کند.

وی تصریح کرد: جوامع بشری معمولا دچار آسیب های اجتماعی هستند و جوامعی که بخواهند نام توسعه یافته برخود بگذارند باید فرمول هایی برای حل آسیب های اجتماعی داشته باشند.

رئیس مجلس با بیان اینکه ما در دنیای امروز با آسیب های اجتماعی پیچیده ای روبرو هستیم اظهار داشت: ما امروز با یک بعد نسبتا وسیعی از آسیب های اجتماعی روبرو هستیم که شرایط عصری آن را ایجاد کرد.

لاریجانی در ادامه افزود: اولین وظیفه سازمان بهزیستی صیانت از افراد آسیب دیده است و دولت نیز باید با کمک به این سازمان تلاش کند تا بهزیستی نقش نجات دهنده داشته باشد.

وی تاکید کرد: مدینه عادله مدینه ای است که استعدادهای بالفعل را به بالقوه تبدیل کند که این امر در کنار رقابت عملی است و باید توجه داشت هر چند که رقابت موجب پیشرفت کشور می شود ولی چرخه رقابت برخی آسیب ها را نیز در بردارد.

رئیس مجلس افزود: در فرهنگ اسلامی یک بستر فرهنگی مناسب برای کمک به قشر آسیب دیده وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم به مشکلات و آسیب ها یک نگاه بازدارند داشته باشیم باید ریشه ها را بررسی کنیم و توجه داشته باشیم که باید یک ستاد تخصصی برای این امر باشد و بخش های دیگر کشور در این زمینه نیز کمک کنند تا سازمان بهزیستی بتواند موفق باشد چرا که رفع آسیب ها بر عهده کل کشور است و رصد کردن آن بر عهده شما است.

لاریجانی در ادامه سخنان خود ضمن عنوان کردن این مطلب که بایستی از ظرفیت نخبگان استفاده نمود، اظهار داشت: در کشور ما در زمینه آسیب ها، کارهای فکری عمیق بهتر از اختصاص بودجه در این خصوص است و اگر دولت و مجلس در روند کارهای شما قرار گیرند مطمئنا به شما کمک خواهند کرد.

وی افزود: برخی آسیب ها مربوط به ظلم برخی از گروه های ناهنجار در کشور است مانند ناامنی که بعضی باندها با تجاوز به عنف صورت می دهند و موجب ایجاد ناامنی برای بانوان می گردند و در واقع با ظرفیت روانی اجتماعی بازی می کنند. اینگونه افراد مصداق مفسد فی الارض هستند.

رئیس مجلس در ادامه گفت: با چنین تعریفی باید بیان کرد که شما با عرصه وسیعی مواجه هستید و نقطه مهم کار شما همه کسانی هستند که دردمندند و حساسیت کافی برای کمک شما را دارند.

وی در پایان کار ستادی و نرم افزاری را از وظایف مهم سازمان بهزیستی خواند و گفت: مجلس با علاقه نتایج این سمینار را طلب می کند تا درک درستی از اندیشه نخبگان داشته باشد.

لازم به ذکر است در آغاز این مراسم پیام آیت الله مکارم شیرازی و آیت الله سبحانی به این نشست قرائت گردید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet