هدر موبایل
1389/09/07 08:48:00
سرویس اقتصادی
نصیری:

گمرک زنجان با مشکلات فراوانی روبه‌روست

**همه دستگاه‌های استانی باید در راستای پیشرفت گمرک استان، همکاری‌ها و هماهنگی‌های لازم را انجام دهند.

"سعدالله نصیری قیداری " نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با روزنامه مردم نوزنجان به سابقه چندین ساله گمرک زنجان در کشور اشاره و تصریح کرد: این گمرک هم‌اکنون با مشکلات فراوانی روبه‌روست و بی‌شک انتظار این که این دستگاه علیرغم داشتن مشکلات فراوان بتواند به تنهایی درجذب سرمایه‌گذار موفق باشد، غیرممکن است.

نصیری، با بیان این‌که گمرک یکی از عوامل مهم سرمایه‌گذاری در هر استان است، اظهار کرد: گمرک عامل مؤثری برای ورود سرمایه و سرمایه‌گذاران به استان است و هر جا که گمرک در آن فعال باشد، جاذبه زیادی برای حضور سرمایه‌گذاران در آن منطقه ایجاد خواهد شد.

وی توجه به گمرک را در جلب سرمایه‌گذار مهم دانست و افزود: با توجه به این‌که گمرک زنجان در سال‌های اخیر توانسته با همت مسئولان آن از وضعیت گذشته خارج شود و برای خود جایگاه مستقلی ایجاد نماید، لذا جذب سرمایه‌گذاری و ایجاد جذبه برای آن تنها توسط گمرک محقق نخواهد شد و همه دستگاه‌ها باید دراین زمینه تلاش کند.

این نماینده مجلس با بیان این‌که در ایجاد پنجره واحد گمرک، بقیه نهادها نیز وظایف مهمی برعهده دارند، عنوان کرد: در صورت ایجاد این پنجره واحد، سرمایه‌گذاری زیادی در استان جلب خواهد شد. البته دولت نیز انتظار دارد که گمرک استان فعال باشد و مدیریت استان نیز باید دراین راستا عمل نماید.

نصیری همکاری همه نهادها در راستای تقویت گمرک را خواستار شد و ادامه داد: گمرک نیز باید فضای مناسبی را برای ارتقای همکاری‌ها فراهم کند، زیرا داشتن گمرک فعال باعث ورود سرمایه‌گذار به استان خواهد شد. همچنین فضا باید به گونه‌ای فراهم شود که سرمایه‌گذاران از سردرگمی خارج شوند و نگرانی خاصی از این موضوع نداشته باشند.

وی افزود: گمرک نمی‌تواند به تنهایی از عهده امور برآید و دراین زمینه همکاری دستگاه‌ها ضروری است. امری که تاکنون در گمرک اتفاق نیفتاده و بیشتر دستگاه‌های ذی ربط به دلایل مختلف حاضر به همکاری با گمرک زنجان نیستند. انتظار این است که مدیریت عالی استان در این زمینه تذکرات لازم را به دستگاه‌ها بدهند تا عدم همکاری با گمرک موجب نشود که امکان توسعه استان میسر نشود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet