شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1387/04/10 14:58:00
سرویس کمیسیون ها

نشست مشترک کمیسیون کشاورزی با مسئولین بانک کشاورزی

اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس امروز دوشنبه با مسئولین بانک کشاورزی به منظور بررسی مشکلات و مسایل این حوزه نشست مشترک برگزار کردند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، عباس رجایی رئیس کمیسیون کشاورزی با بیان خبر فوق افزود: از جمله مسایلی که در این نشست مطرح شد این بود که بانک کشاورزی به امور تجاری ورود پیدا کند تا از این طریق بتواند بخشی از کمبود منابع خود را جبران کند.

نماینده اراک خاطرنشان کرد: این بانک با بخشنامه هایی که از سوی هیات وزیران صادر شده است می بایست یکسری بخشودگی را برای کشاورزان قائل می شد که با این کار بخشی از منابع خود را از دست می داد.

رجایی گفت: شیوه پرداخت تسهیلات و روان شدن نقدینگی مورد نیاز بخش کشاورزی از دیگر مباحث مطرح در نشست امروز کمیسیون بود.

وی افزود: اشتغال فارغ التحصیلان رشته های کشاورزی و ورود آنها به پروژه های اجرایی و اعطای تسهیلات لازم به آنها برای کارآفرینی هم از دیگر موارد مورد بحث بود.

رئیس کمیسیون کشاورزی خاطرنشان کرد: البته انتقاداتی هم به نحوه عملکرد صندوق بیمه محصولات کشاورزی مطرح شد.

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به مشکلات پیش روی کشاورزان در حالی که در خشکسالی قرار داریم آیا در این نشست در این باره نیز بحثی صورت گرفت، گفت: اگر قرار باشد استمهالی (مهلت دادن به کشاورزان) باشد، در لایحه دو فوریتی که در جلسه علنی روز یکشنبه به تصویب رسید دیده شود.

وی افزود: پیشنهادی که کمیسیون کشاورزی مطرح کرده است اینست که دو هزار میلیارد ریال از این محل در اختیار بانک کشاورزی قرار گیرد تا بتواند سود کارمزد دولت را بپردازد.

رجایی گفت: کمیته کشاورزی کمیسیون نیز جلسه ای با حضور معاونین وزارت جهاد، بازرگانی و سازمان مدیریت در خصوص افزایش نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی برگزار کردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet