هدر موبایل
1389/09/07 12:50:00
سرویس صحن
کوثری:

اگر الان برای امور دفاعی بودجه در نظر نگیریم فردا دیر است

**اسماعیل کوثری طی یک تذکر آئین‌نامه‌ای با انتقاد به از دستور خارج شدن پیشنهاد الحاقی‌اش به ماده ۱۷۵ لایحه برنامه پنجم توسعه که اختصاص به افزایش بودجه دفاعی کشور داشت، گفت: اگر ما الان برای امور دفاعی بودجه در نظر نگیریم فردا دیر است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "اسماعیل کوثری" نماینده تهران،ری،شمیرانات و اسلامشهر در پایان جلسه علنی امروز ـ یکشنبه ـ مجلس شورای اسلامی پس از آنکه پیشنهاد الحاقی اش به ماده 175 لایحه برنامه از دستور کار مجلس خارج شد، گفت: من آن پیشنهاد الحاقی خود را پس نگرفتم.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در ادامه به مقایسه بودجه دفاعی و صنعتی کشور پرداخت و خاطرنشان کرد: در 10 سال گذشته برای صنعت کشور یک اعتباری در حدود 121 هزار میلیارد تومان بودجه اختصاص داده شده و این در حالی است که برای بودجه دفاعی فقط 800 میلیارد تومان در این 10 سال بودجه اختصاص یافته است.

وی به مقاومت کشور در 8 سال دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: اگر ما 8 سال با مبلغ بسیار بسیار پایین دفاع مقدس کرده و این کار بزرگ را انجام داده و نگذاشتیم حتی یک وجب از خاک کشورمان در اختیار دشمن باقی بماند، برای آینده هم باید همین جوری بی برنامه باشیم یا اینکه برنامه ریزی کرده و بودجه برای امر دفاعی در نظر بگیریم.

کوثری تصریح کرد: هدف من از گفتن این حرف ها این است که اگر ما الان برای امور دفاعی بودجه در نظر نگیریم فردا دیر است.

نماینده تهران در ادمه خطاب به "محمد حسن ابوترابی فرد" گفت: به نظر من شما باید می گذاشتید که پیشنهاد من در صحن علنی طرح می شد و بنابر این نتیجه هر چه می شد ما آن را قبول داشتیم.

محمدحسن ابوترابی فرد، نایب رئیس مجلس هم در پاسخ ابتدا به سخنان چند دقیقه قبل کوثری که اعلام کرد مقام معظم رهبری در سفر به قم از طریق سرلشکر فیروزآبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به رئیس مجلس پیام داده که مجلس به نحوی مشکلات نیروهای مسلح را حل کند، گفت: دکتر لاریجانی ریاست محترم مجلس شورای اسلامی به بنده پیغام دادند آن مطلبی که حضرتعالی از قول مقام معظم رهبری بیان گردید نسبت به ایشان، ایشان (لاریجانی) فرمودند که چنین پیامی را دریافت نکرده اند.

ابوترابی فرد در ادامه به جلسه خود با وزیر دفاع اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: در جلسه ای که با حضور وزیر دفاع و دکتر عزیزی معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور با پیگیری دکتر بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی برگزار شد، دکتر بروجردی نقطه نظراتی داشتند که دولت نیز موافقت کرد که آن نقطه نظرات را تامین کرده و با پاسخ مثبت به آن نقطه نظرات دغدغه های شما و کمیسیون امنیت ملی برطرف خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: چنانچه آن اصلاحات مورد نظر که دکتر بروجردی پیشنهاد خواهند کرد، انجام بشود دیگرظرفیتی که در این پیشنهاد مورد نظر شما (کوثری) بود، پوشش داده خواهد شد.

اسماعیل کوثری در پیشنهاد الحاقی خود به ماده 175 لایحه برنامه آورده بود رساندن سهم بخش دفاع از بودجه عمومی دولت به پانزده درصد در طول برنامه پنجم به نحوی که سهم تجهیز و توسعه از کل بودجه نیروهای مسلح به پنجاه درصد افزایش یابد. (سهم بودجه بازنشستگان ن . م خارج از سقف فوق محاسبه و ملاک عمل قرار گیرد).

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet