هدر موبایل
1389/09/07 12:53:00
سرویس فرهنگی
میگلی‌نژاد

افزایش اعتبارات تجهیز پارک ترافیک شهر بوشهر

**نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم با اشاره به آخرین پیگیری‌های حوزه انتخابیه از افزایش اعتبارات تجهیز پارک ترافیک شهر بوشهر خبر داد.

"غلامعلی میگلی ن‍ژاد"  در هفته نامه صدای بوشهر گفت: شهریار افندی‌زاده رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور در نامه‌ای به اداره کل حمل و نقل پایانه‌های استان بوشهر عنوان کرده که مبلغ هزار میلیون ریال بابت تجهیز پارک ترافیک شهر بوشهر افزایش اعتبار شود.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه پس از سالیان سال با همت مسئولان، جزء لاینفک شهرستان بوشهر و جزیره زیبای شیف شاهد برقراری ارتباط جاده‌ای با بندر بوشهر شد به صورتی که فاصله رفت و آمد از این جزیره تاریخی با مرکز استان به 15 دقیقه تقلیل یافته، قرار است با برنامه‌ریزی و دیدن چشم‌انداز این جزیره از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و سازمان مسکن و شهرسازی تمهیدی اتخاذ شود تا سرریز جمعیتی شهرستان بوشهر با اجرای پروژه‌های مورد نیاز به جزیره شیف منتقل شود که با اجرای این طرح در آینده نزدیک شیف یکی از پرجمعیت‌ترین و زیباترین شهرهای مناطق استان خواهد شد.

گفتنی است با توجه به شایعات و گمانه‌زنی‌هایی درخصوص جداسازی جزیره شیف از حوزه شهرستان بوشهر این اقدام نقش بسزایی در ثبات و رونق این جزیره و اطمینان خاطر ساکنین شریف آن خواهد داشت.  

غلامعلی میگلی‌نژاد نماینده مردم بوشهر از نشست خود با وزیر بازرگانی هم  خبر داد و گفت: در این دیدار اعلام کردم در بررسی‌های انجام شده در قبل و همچنین بعد از انقلاب، بندر بوشهر توجیه پذیرترین و مهمترین نقطه برای تبدیل شدن به بندر آزاد تجاری است که به دلایل مختلف تاکنون این مهم مغفول واقع شده و امیدوارم که با پیگیری و مطالبه درون استانی و همکاری مقامات کشوری این مهم انجام پذیرد.

 حمایت از تولیدکنندگان میگو و خرما و خرید تضمینی این دو محصول از پرورش‌دهندگان استان بوشهر موضوع دیگر مطرح شده در این نشست بود که به گفته رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر حمایت دولت از این تولیدات دلگرمی مضاعف فعالین این دو بخش را درپی خواهد داشت.

میگلی‌نژاد با اعلام این مطالب گفت: درخصوص موارد مذکور، وزیر بازرگانی ضمن صدور دستورات لازم جهت دنبال کردن موضوعات مطروحه به معاونین ذیربط با استقبال از مبحث تبدیل بندر بوشهر به بندر آزاد تجاری، مقرر کرد تا باب این بحث در سفر سوم هیأت دولت به استان بوشهر باز شده و در صورت موافقت دولت نسبت به اتخاذ تدابیر لازم چاره‌اندیشی شود.

 همچنین در‌خصوص حمایت از تولیدکنندگان خرما و میگوی استان بوشهر نیز توافق شد تا هماهنگی لازم جهت نشستی با حضور تعدادی از پرورش‌دهندگان میگو و تولیدکنندگان خرمای استان بوشهر در وزارت بازرگانی با حضور دکتر غضنفری و شرکت‌های بزرگ مواد غذایی جهت پیش خرید محصولات تولیدی صورت پذیرد.

ارتقای سطح مدیریت بازرگانی شهرستان دیلم از دفتر به اداره، مورد دیگری بود که به گفته نماینده بوشهر، گناوه و دیلم با توجه به درخواست مکرر مردم  این شهرستان و نیاز بازار این بندر، در جلسه مطرح شده و با توجه به توجیهات موجود خواستار پیگیری جدی آن شدم که دکتر غضنفری نیز قول مساعد در این خصوص داده و از معاونین حاضر در جلسه خواستار اقدام در این رابطه و انجام مقدمات لازم شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet