هدر موبایل
1389/09/07 12:56:00
سرویس سیاسی
یادداشتی از محمد کرمی راد

بسیج تجربه ارزنده رویارویی ملت ایران با استکبار بود

**محمد کرمی راد نماینده کرمانشاه در یادداشتی که در اختیار هفته نامه باختر کرمانشاه قرار داده آورده است که پس از وقوع انقلاب اسلامی و به واسطه ماهیت ضداستکباری انقلاب اسلامی ملت ایران، موج وسیعی از تهدیدها و تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران آغاز شد. این تهدیدات در هر مقطعی به شکلی خاص رخ نمود. ۸ سال جنگ نابرابر شاید اولین زورآزمایی علنی کلیت استکبار و استعمار با ملت ایران بود.

در مقابل، ملت ایران با دستانی خالی و درست پس از وقوع انقلاب اسلامی‌شان باید برابر موج وسیعی از تهاجمات می‌ایستادند. ایده ایجاد بسیج 20میلیونی سرآغازی بر ایستادگی غیورانه ملت ایران شد تا از این رهگذر بتواند تهدیدات را به فرصت بدل کند. بسیج مصمم و پرتوان وارد میدان دفاع شد و چنان عظمتی از خود و حضورش بجا گذاشت که در ده‌ها اظهارنظر رسمی دشمنان می‌شد نقش پررنگ بسیج‌ مردمی حضرت امام(ره) را در عمق ایمان و اعتقاد به راه و عاملیت در استقامت دید.

دفاع مقدس اولین صحنه بروز بسیج در قامت یک نیروی مردمی متکی به اراده یک ملت بود، انبوهی از جوانان پرشور و با ایمان و تأسی به راه شهدای دشت کربلا و توسل به ائمه اطهار(ع) چنان صحنه‌هایی از ایثار و ایمان و اعتقاد خلق کردند که تاریخ کمتر به خود دیده بود.

جنگ با تمام فراز و فرود و همه سختی‌هایش پایان یافت. ملت ایران صبورانه و بی‌ادعا فرزندان شهید خود را چون نگینی دربرگرفتند تا با علم به آیه مطهر قرآن کریم که «شهیدان زنده‌اند و در نزد پروردگارشان...‍» روحیه ایمان و توکل را زنده نگه دارند.

از دیگر سو بسیج پس از 8 سال دفاع، سرمایه ارزشمندی از نیروی انسانی را در خود پرورده بود که باید از آن در مسیر آبادانی و توسعه کشور بهره می‌برد. خلق بسیج سازندگی از ابتکارات نظام برای بهره‌مندی از این فرصت‌ الهی به یادگار مانده از امام راحل بود.

هزاران پروژه عظیم عمرانی کشور با تکیه بر همین ظرفیت به مرحله اجرا درآمد و بسیج خود را در این عرصه نیز به خوبی نشان داد.

اما آنچه سبب تمایز عملکرد بسیج شد روحیه‌ای بود که دراثر معاشرت صمیمانه فرزندان انقلاب با یکدیگر به وجود آمد به گونه‌ای که فرهنگی متأثر از این حال و هوای ایثارمدارانه بر این عرصه حاکم شد و آن فرهنگ نیاز اساسی امروز جامعه ماست.

فرهنگی که در آن، بی‌ادعا و صمیمی هرکس وظیفه اصلی خود در خدمت به میهن اسلامی‌مان را پیش گرفته و با ایثار و از خودگذشتگی به دور از عناوین و سمت‌ها، راهی را طی می‌کند که رضای خدای متعال در آن است. تجربه موفق رفتار برادرانه را همگی ملت ایران در بسیج به عنوان نمودی ارزشمند از فرهنگ دفاع مقدس مشاهده کرده‌ایم و امروز تک‌تک ما وظیفه داریم تا در مسیر احیای این اندیشه و فرهنگ که برخاسته از اصل و اساس دین مبین اسلام نیز هست، تلاش جدی کنیم.

باید یادگار امام راحل را بیش از هر زمان دیگری یاری کنیم و خود را بسیجی آگاه و بصیر ولایت بدانیم و در این عرصه که دشمن نوک پیکان خود را به سوی آرمان‌ها و اعتقادات ما هدف گرفته، بسیجی‌وار وارد میدان شده و حافظ آرمان‌های انقلاب و تداوم‌بخش راه شهدا باشیم.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet