هدر موبایل
1389/09/08 08:09:00
سرویس سیاسی
بنایی:

مطالبه رهبری در مورد حل اختلافات مسئولان نباید مغفول بماند

**سه‌شنبه‌شب هفته گذشته هفتمین همایش تجلیل از قهرمانان ملی استان قم همزمان با مراسم شکرگزاری جامعه ورزش قم از برکات سفر مقام معظم رهبری برگزار شد و علی بنایی، نماینده مردم قم نیز با حضور در این مراسم خواستار پیگیری مطالبات رهبری در مورد قم شده و از برکات این سفر به‌خصوص در زمینه ورزش با رفع مشکل ورزشگاه شهید حیدریان سخن گفت.

به گزارش خبرنگار خانه ملت،"علی بنایی"نماینده قم در مورد روند پیگیری مطالبات رهبری به‌ خصوص درباره حل اختلافات و مسائل جاری حوزه گردشگری استان قم با روزنامه «19 دی» گفت و گو کرده است که در پی می آید: 

* هفته گذشته در همایش تجلیل از قهرمانان ملی استان قم درباره برکات سفر رهبری اشاراتی داشتید. چه اقداماتی برای پیگیری مطالبات ایشان انجام شده است؟

سفر رهبر انقلاب یک نقطه عطف برای کشور به حساب می‌آید و در آینده مرجع بسیاری از تحولات خواهد بود. مدیران و مسئولان استان نیز باید تلاش کنند تا دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب در سفر به قم را محقق کنند، که البته کمیته‌ای برای پیگیری این امر تشکیل شده است. مجمع نماینده‌های استان هم پیگیر ماجرا هست.

سفر رهبر انقلاب به قم دارای آثار و برکات مختلف در ابعاد گوناگون است، بازگشایی ورزشگاه شهید حیدریان و بازگشت این ورزشگاه به مجموعه ورزش استان تنها یکی از دستاوردهای این سفر بود که باید از این پس در مسیر معقول از آن استفاده شود. فرصت‌هایی رخ می‌دهند و این افراد بصیر هستند که خود را در مسیر این فرصت‌ها قرار می‌دهند و از آنها استفاده می‌کنند. سفر رهبری به قم یکی از این فرصت‌ها بود. افرادی مانند رئیس مجلس شورای اسلامی و مدیرکل تربیت بدنی استان قم قبلاً اوضاع را رصد کردند و از فرصت سفر مقام معظم رهبری برای رفع مشکل ورزشگاه شهید حیدریان بهره بردند.

استان قم ماه‌ها درگیر موضوع این ورزشگاه بود که سرانجام با پیگیری‌های انجام شده و با عنایت مقام معظم رهبری شاهد برطرف شدن مشکل این ورزشگاه بودیم. این فرصت و مطالبات و توصیه‌های ایشان نباید از دست برود و به کمک همه مسئولان باید برکات این سفر با پیشرفت و توسعه قم در آینده نزدیک به سمع و نظر همگان برسد.

* رهبری در بیانات خود در این سفر خواستار رفع اختلافات مسئولان قم شدند، در این‌باره چه نظری دارید؟

رهبر معظم انقلاب روز سه‌شنبه 27 مهر در بدو ورود به شهر قم گفتند همه در استان قم با دلگرمی و وحدت مسائل استان را پیگیری کنند و از اختلافات بپرهیزند. این موضوع از مسائل بسیار مهم قم است و همه باید برای برطرف شدن دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب نسبت به قم تلاش کنند. مطالبه رهبری در مورد حل اختلافات میان مسئولان استان قم نباید مورد غفلت قرار گیرد.

مقام معظم رهبری در این سفر بر لزوم بصیرت‌‌بخشی در جامعه تأکید کردند. بصیرت‌یابی و بصیرت دهی به جوانان و مردم و اینکه دشمن چه هدفی را دنبال می‌کند، یکی از محورهای مهم فرمایشات رهبری در این سفر بوده است. طبق فرمایش ایشان وحدت باید همه جانبه و مبنایی باشد و صرف دادن شعارهای وحدت‌آمیز، این مهم تحقق نمی‌یابد.

تبعیت از فرامین و رهنمودهای مقام معظم رهبری و جمع شدن حول محور ولایت مهمترین زمینه ایجاد وحدت در جامعه اسلامی است. الحمدالله مسئولان و مدیران در تلاش هستند با کنار گذاشتن اختلاف‌نظرها به کار عمران و آبادانی استان قم بپردازند.

 با توجه به صحبت‌های گذشته شما درباره توسعه گردشگری استان، درباره خبر انتخاب سه منطقه نمونه گردشگری در قم توضیح دهید.

رویکرد اصلی برای رشد و توسعه و آبادانی استان قم، گسترش گردشگری مذهبی است که علاوه بر افزایش درآمد سرانه و رشد اقتصادی در ابعاد مختلف، کارکردهای فرهنگی و مذهبی بسیاری به دنبال دارد. پیرو همین مسئله با بررسی مسئولان استانی در جلسات ویژه کارگروه توسعه و عمران استان قم سه منطقه طرلاب، طایقان و دستجرد به عنوان مناطق نمونه گردشگری انتخاب شده‌اند.

ظرفیت‌ها، توانمندی‌ها و جاذبه‌های گردشگری استان قم با توجه به حضور زائران در این شهر بالاست و باید از این داشته به نحو احسن برای توسعه گردشگری در قم بهره برد.

نگاه کلان برنامه پنجم توسعه کشور در حوزه گردشگری، توجه کامل به بخش خصوصی است و این امر با مطالعات علمی و زمان‌بندی شده، ایده‌های سازمان یافته و به دنبال آن، تدوین برنامه چشم‌انداز گردشگری قم محقق خواهد شد. با توجه به وجود افراد کارشناس و حرفه‌ای در جامعه گردشگری قم، از هر حیث توانایی و اراده آن را داریم که شاهد پیشرفت، توسعه و آبادانی شهر قم باشیم و در این مسیر باید بخش خصوصی، جلوتر از بخش‌های دیگر قرار گیرد.

اقدام اصلی برای تحقق این امر نیز تسریع در جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی برای ایجاد زیرساخت‌های توسعه گردشگری قم است.

در این زمینه استفاده از امکانات آموزشی، برگزاری دوره‌های مختلف علمی کاربردی در رشته‌های هتلداری و خدمات گردشگری، موجب بالاتر رفتن جایگاه شهری و بهبود کیفیت گردشگری در استان قم خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet