خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1387/04/10 18:11:00
سرویس صحن

لاریجانی : مجلس اقتضا می کند امور دیوانی آن از فرهیختگی برخوردار باشد

لاریجانی گفت: مجلسی که به تعبیر رهبر فقید انقلاب اسلامی در راس امور است، اقتضاء می کند امور دیوانی آن از یک فرهیختگی برخوردار باشد و این مدیران و کارمندان هستند که محیط را برای یک کار ارزشمند فراهم می کنند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، دکتر علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی عصر روز دوشنبه در مراسم تودیع عباس مظفر و معارفه علی افراشته به عنوان رئیس سازمان اداری مجلس که با حضور نایب رئیس اول و هیات کارپردازی و مدیران مجلس شورای اسلامی برگزار شد،طی سخنانی از زحمات و خدمات عباس مظفر رئیس سابق سازمان اداری نیز تقدیر به عمل آورد .

لاریجانی افزود: هر چه بخش فکری و نرم افزاری مجلس فربه شود، تصمیم گیری آسان تر و دقیق تر و با پشتوانه کارشناسی بیشتری صورت می گیرد لذا سهم مدیران و کارمندان مجلس در این امر سهم زیادی است و به همین دلیل انتظار ما هم زیاد است.

رییس مجلس با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه مجلس نقش نرم افزار نظام را دارد ، تصریح کرد: این امر اقتضاء می کند نگاه عمیق تری به امور دیوانی مجلس شورای اسلامی شود و امکانات مختلف برای تحقق این وظیفه فراهم گردد.

وی با تاکید بر بکارگیری نیروهای نخبه و با صلاحیت در بدنه اداری مجلس، گفت: اقتضای چنین جایگاه رفیعی این است که امور اداری آن از یک صلابت و فرهیختگی برخوردار باشد و باید تلاش شود از نیروهای نخبه و با صلاحیت استفاده شود.

لاریجانی بر حاکم کردن اخلاق دیوانی صحیح و رفتار با کرامت در مجلس تاکید و توصیه کرد که در ایجاد محیط کاری پر نشاط تلاش گردد تا عرصه کار و فعالیت برای کارمندان فراخ شود.

وی تجهیز مجلس به سیستم های مدرن را یکی از اولویت های کاری سازمان اداری عنوان کرد و گفت: یکی از مسایل اساسی مجلس ، قانونگذاری است و اداره قوانین باید بتواند با حضور افراد اندیشمند تمام زمینه هایی که باعث می شود نمایندگان با وقوف بیشتر به قانونگذاری بپردازند را فراهم کندو سرمایه گذاری در این بخش به نفع نظام جمهوری اسلامی ایران است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet