هدر اصلی
1386/05/15 13:41:00
سرویس صحن

عسکری راه‌های کلی و خط مشی تشکیلاتی فراکسیون حزب الله را اعلام کرد

علی عسکری با اعلام رسمی تشکیل فراکسیون حزب‌الله در مجلس شورای اسلامی، راههای کلی و خط مشی تشکیلاتی موردنظر اعضاء این فراکسیون را تشریح کرد.

نماینده مردم مشهد و کلات،‌ چهارمین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ‌نشان تشکیلاتی و حزبی دین مبین اسلام و مسلمانان در قرآن، حزب‌الله معرفی شده است.

وی افزود: حزب‌الله که با ملاکهای مخصوص بخودش از جانب خدا معرفی شده یک عنوان حقوقی کارآمد و مؤثر است که قوام ولایت دینی، پیروزی، استمرار آنرا به گواه آیات شریف قرآن در برابر حزب شیطان تضمین می‌نماید.

علی عسکری ادامه داد: حزب‌الله، مجموعه‌ای بهم پیوسته در خدمت خدا و ولایت است که اتحاد و انسجام اسلامی را به معنی واقعی کلمه باعث می‌گردد.

وی افزود: حزب‌الله، حزب تمام اقشار ملت اسلامی از هر صنف و قشر و گروه سنی و نژادی است و تجربیات گذشته نشانگر این مطلب است که اراده فردی و حاکمیتی امت اسلام بدون حضور فراگیر تشکیلاتی اینچنین امکانپذیر نیست و خانه ملت نمی‌تواند از عنوان و حضور سازنده حزب‌الله بی‌بهره باشد.

نماینده مردم مشهد یادآوری کرد:‌ امسال را رهبر معظم انقلاب اسلامی ـ مدظله‌العالی ـ سال اتحاد ملی و انسجام اسلامی معرفی نموده و خطاب به نمایندگان دور هفتم فرمودند سال آخر نمایندگی خودتان را سال قیامتتان قرار بدهید.

عسکری گفت: دو نکته مهم یادشده از سوی مقام ولایت و ضرورتهای کاری مجلس که بفرموده امام راحل در رأس امور است باعث گردید فراکسیون حزب‌الله را با همکاری جمع کثیری از همکاران پی‌ریزی و اعلام نماییم.

وی سپس راههای کلی و تشکیلاتی موردنظر اعضای فراکسیون حزب‌الله را بدین شرح اعلام کرد:

1ـ به مصداق آیه شریف قرآن «رضی‌الله عنهم و رضو عنه اولئک حزب الله علی ان حزب الله هم المفلحون» و بمنظور جلب رضایت خدا و کسب... و رستگاری لازم است بدور از هرگونه رفتار جناحی، چتر حزب‌الله بر سر تمامی افراد معتقد به اسلام،‌ انقلاب،‌ امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی

ـ مدظله‌الله‌العالی ـ گسترانیده شود و تعریف کامل و جدیدی از ساختار ارزشمند قرآنی حزب‌الله در اذهان عمومی مردم بویژه نخبگان ترسیم گردد.

2ـ وظیفه نظارتی مجلس که به جهاتی از جمله روابط باندی و منفعت‌گرایانه تعداد قلیل و کمی از تصمیم‌سازان سیاسی رو به افول است با استفاده از ساز و کارهای قانونی احیاء و رفتارهای منفعلانه و ناکارآمد که شایسته نمایندگان مردم شریف و حزب‌الله نیست کاهش یابد.

3ـ در وقت باقیمانده از دوره قانونگذاری، اولویتها و ضرورتها منظور نظر قرار گرفته و برای برون‌رفت از وضع نابسامان اقتصاد دولتی و بانکی، ساختار بودجه‌ریزی تغییر و تصویب سریع قانون جامع الزامات سیاستهای ابلاغی اصل (44) عملی گردد.

4ـ با پشتوانه قرار دادن کانونهای اندیشه فقاهت دینی و سازمان مرکزی حزب‌الله از وجود فقیهان آگاه به زمان و دلسوز انقلاب و رهبری نسبت به تولید فکر و گسترش تشکیلاتی آن همت گمارده شود و در این راستا فرمایشات رهبر عزیز و منشورها و فرامین معظم‌له عملیاتی و درشکلهای قانونی نسخه درمان مشکلات قرار گیرد.

5ـ با آسیب‌شناسی دقیق و درست حوزه‌های اجتماعی و حاکمیتی سعی شود از راه مثبت‌اندیشی و عرضه طرحها، لوایح  و برنامه‌های مناسب و ضروری، موانع کاهنده رسیدن به چشم‌انداز (20) ساله مرتفع شود.

6ـ اجرایی کردن قانون اساسی بشکل جزیره‌ای و سلیقه‌ای مناسب نبوده و ضررهای جبران‌ناپذیری را باعث گردیده است. ضروری است درجهت تحقق جامع و کامل اصول قانون اساسی تلاش مضاعف انجام و اصول فراموش شده آن از جمله اصل هشتم که مربوط به امر مهم معروف‌گستری و منکرزدایی است همسان با اصول دیگر آن احیاء گردد.

7ـ در شکل‌دهی مجلس آینده تخصصهای موردنیاز منظور باشد و جریان امر بگونه‌ای طراحی شود که نمایندگان براساس برنامه‌های سازنده و گره‌گشایی که دارند شکل‌دهنده مجلس باشند نه بر اساس شخصیتهای فردی‌شان.

نماینده مردم مشهد پس از اعلام راههای کلی و تشکیلاتی فراکسیون حزب‌الله با تاکید بر اینکه در مسیر اصولگرایی که فرهنگ غالب کشور محسوب می‌گردد یار شاطر بودن شرط مهم اصولگرایی است نه بار خاطر بودن خاطر نشان کرد: در این رابطه فراکسیون، موضع اصولگرایی جریان اصولگرا را همراهی نموده و بیش از گذشته مسؤولین اصولگرا در هر سه قوه را پاسخگوی مطالبات رهبری و مردم خواهد نمود.

عسکری ضمن تأکید بر اعلام رسمی فراکسیون حزب‌الله، از تمامی گروههای سیاسی و صنفی، نخبگان کشور بویژه نمایندگان مجلس خواست تا این فراکسیون را در امور مهم یاد شده یاری نمایند.

نماینده مردم مشهد فراکسیون حزب‌الله را نه فراکسیون قدرت بلکه فراکسیون خدمت. نه فراکسیون معارض با دولت و قوه قضاییه بلکه فراکسیون یاری و کمک و فراکسیونی در بردارنده اعضای شجاع و صبور از تمامی فراکسیونها برای ارتقاء بهره‌وری و کارآمدی توصیف کرد.

وی همچنین اظهار داشت: این فراکسیون به حذف شخصیتها و چهره‌ها نمی‌اندیشد و با احترامی که به بزرگان نظام قائل است از حیثیت تمامی سرمایه‌های انسانی متعلق به نظام دفاع خواهد کرد.

عسکری در پایان تاکید کرد: فراکسیون حزب‌الله با تمسک به تقوای سیاسی و اخلاق تشکیلاتی از مکتب فکری و سیاسی امام راحل و شاگردان ایشان بویژه مقام معظم رهبری ـ مدظله‌العالی ـ پاسداری نموده و با دو جریان روشنفکری متأثر از مکاتب غرب و تحجر و واپسگرایی مقابله خواهد کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet