هدر موبایل
1387/04/10 21:34:00
سرویس سیاسی

لاریجانی بر حمایت مجلس از کتابخوانی و کتابخانه های کشور تاکید کرد

" دکتر علی لاریجانی " روز دوشنبه در جمع مدیران نهاد کتابخانه های کشور در مجلس شورای اسلامی برحمایت مجلس از کتابخوانی و کتابخانه های کشور تاکید کرد .

به گزارش خبرنگار خانه ملت ، رییس مجلس شورای اسلامی در سخنانی با انتقاد از شرایط کتابخوانی در جامعه گفت : متاسفانه در میان مدیران ما این گونه جا افتاده که برای توجه به بخش فرهنگ آن را به عنوان یک بخش حاشیه ای می بینند و امکانات درخور به آن اختصاص نمی یابد.

وی تاکید کرد : ما اصرار داریم که امکانات را به نهادهای سنتی و عمومی در بخش کتابخوانی و تجهیز کتابخانه ها سرازیر کنیم .

لاریجانی از جواد آریامنش نایب رییس کمیسیون فرهنگی خواست بر اجرای قانونی که بر مبنای آن شهرداری ها ملزم شده اند بخشی از درآمد خود را برای توسعه کتابخانه های کشور اختصاص دهند نظارت کند .

رییس مجلس شورای اسلامی خطاب به مدیران نهاد کتابخانه های کشور توصیه کرد :همانگونه که در سطح کلان سند چشم انداز برای توسعه کشور داریم شما هم در کنار سایر بخش ها سند چشم انداز تخصصی طراحی کنید .

وی اظهار داشت : سیاه نمایی در خصوص وضع موجود کتابخوانی کار درستی نیست ما از روش های علمی که کشور های توسعه یافته برای افزایش سطح مطالعه و توجه به کتاب به کار گرفته اند در قالب های هنری و رسانه ای باید استفاده کنیم .

لاریجانی با اشاره به انتقادهایی که از سوی برخی صاحب نظران فرهنگی در مورد توجه بیش از اندازه به روش های دیجیتالی مطرح می شود و آن را نوعی کم توجهی به کتابخوانی عنوان می کنند گفت : باید سازوکاری را طراحی کرد که در کنار رسانه های دیجیتالی شیوه های سنتی مطالعه کتاب نیز فراموش نشود.

در این دیدار واعظی رییس نهاد کتابخانه های کشور به همراه تعدادی از مدیران کتابخانه ها حضور داشتند . 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet