شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1387/04/11 10:08:00
سرویس صحن

مطهری: هیات رئیسه کار بزرگ مجلس هفتم را درباره قوه قضاییه پیگیری کند

مطهری گفت: ما انتظار داریم هیات رئیسه کار بزرگ مجلس هفتم را درباره قوه قضاییه پیگیری کند و ملاحظات شخصیت ها و اینکه اختلاف چیز خوبی نیست را نکند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، علی مطهری نماینده مردم تهران در جلسه علنی روز سه شنبه با استناد به ماده 115 آیین نامه داخلی مجلس اظهار داشت: طبق این ماده هر گاه نمایندگان در رابطه با مسایل مهم مملکتی و یا بین المللی و مناسبت های خاص لازم بدانند می توانند بیانیه صادر کنند و هیات رئیسه موظف است چنانچه بیانیه صادره به امضای حداقل نصف بعلاوه یک مجموع نمایندگان رسیده باشد آن را در پایان جلسه علنی مجلس قرائت کند.

وی افزود: در دو جلسه قبل نامه ای از طرف نمایندگان محترم با بیش از 200 امضاء درباره عملکرد قوه قضاییه به هیات رئیسه داده شد اما هنوز این نامه در مجلس قرائت نشده است.

نماینده تهران خاطرنشان کرد: طبق ماده 200 هیات رئیسه موظف است نتیجه تحقیق و تفحص نماینده را به قوه قضاییه ارسال و پیگیری کند و ما انتظار داریم هیات رئیسه کار بزرگ مجلس هفتم را درباره قوه قضاییه پیگیری کند و ملاحظات شخصیت ها و اینکه اختلاف چیز خوبی نیست را نکند.

وی افزود: هر اختلافی بد نیست. اختلاف در ذات خود نه خوب است و نه بد. بلکه اختلافی که موجب اصلاح یکی از قوا شود کار بسیار خوبی است و انشاالله ما انتظار داریم که مجلس باعث اصلاحاتی در قوه قضاییه شود.

مطهری یادآور شد: بخشی از مشکلات کشور ما ناشی از ضعف و سستی قوه قضاییه است و انشاالله این بهانه خوبی برای پیگیری و رفع نقاط ضعف قوه قضاییه باشد.

رئیس مجلس در پاسخ به این تذکر گفت: هیات رئیسه نتیجه تحقیق و تفحص را دنبال می کند تا به قوه قضاییه ارائه و رسیدگی شود. در مورد ماده 115 هم بیانیه هایی که صادر می شود مطابق این ماده خوانده خواهد شد اما آن چیزی که به من داده شد بیانیه نبود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet