ولادت حضرت امام رضا (ع)
1389/09/08 13:02:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
احمدی بیغش:

انتشار اسناد ویکی لیکس با سفر حریری به تهران بی‌ارتباط نیست

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ادعاهای مطرح شده در اسناد ویکی لیکس اظهار داشت: استکبار جهانی از نزدیکی روابط ایران با کشورهای مسلمان و عرب منطقه وحشت دارد و انتشار این اسناد با سفر حریری به تهران بی ارتباط نیست.

محمود احمدی بیغش در گفت و گو با ایرنا با بیان این مطلب گفت: هم در رابطه با نفس انتشار این اسناد بحث وجود دارد و هم در رابطه با اصالت اسناد منتشر شده توسط سایت ویکی لیکس.

نماینده مردم شازند با اشاره به سفر سعد حریری نخست وزیر لبنان به تهران بعد از سفر تاریخی رییس جمهوری به این کشور تصریح کرد: استکبار جهانی از نزدیکی روابط ایران با کشورهای همسایه، مسلمان و عرب منطقه به ویژه لبنان که در همسایگی سرباز آمریکا یعنی رژیم صهیونیستی است، وحشت دارد.

وی در این رابطه افزود: آمریکایی ها به خوبی می دانند که جمهوری اسلامی ایران در میان ملت لبنان نفوذ دارد، بیم آن دارند که این نفوذ در میان دولتمردان لبنانی نیز به وجود بیاید.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: انتشار این اسناد و ادعاهای مطرح شده در آن در مورد عربستان و سایر کشورهای منطقه بی ارتباط با سفر حریری به تهران نیست.

احمدی بی غش خاطرنشان کرد: آمریکایی ها می ترسند ارتباط معنوی جمهوری اسلامی ایران و مسئولان آن با ملت ایران در دولت لبنان نیز شکل بگیرد.

گفتنی است براساس برخی از اسناد منتشر شده توسط سایت ویکی لیکس عربستان سعودی و برخی از کشورهای منطقه از جمله بحرین و اردن از آمریکا خواسته اند تا برای به توقف در آوردن برنامه های هسته ای ایران به سایت های هسته ای کشورمان حمله کند. هنوز هیچ یک از مقامات آمریکایی، غربی و یا سعودی نسبت به این خبر واکنشی نشان نداده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet