هدر موبایل
1389/09/08 13:48:00
سرویس سیاسی
حداد عادل

مجمع مجالس آسیایی اشغالگری اسراییل را محکوم کند

**غلامعلی حداد عادل که به عنوان دومین سخنران افتتاحیه مجمع مجالس آسیایی سخنرانی می‏کرد آسیا را دارای ظرفیتی بالا برای رشد و توسعه عنوان کرد و خواستار همگرایی کشورهای آسیایی و پارلمان‏های این کشورها در راستای توسعه آسیا شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت "غلامعلی حداد عادل" نماینده مجلس شورای اسلامی ایران و رئیس سابق مجمع مجالس آسیایی که موسس این مجمع به شمار می‏رود صبح امروز در افتتاحیه پنجمین اجلاس سالانه مجمع مجالس آسیایی در دمشق با اشاره به نقش ویژه مجمع مجالس آسیایی در عمر کوتاه خود گفت: جا دارد که امروز از ریاست دو سال اخیر این مجمع یعنی رئیس مجلس اندونزی آقای مزروعی علی تشکر کنیم و تاکید کنم که مجمع مجالس آسیایی همچنان در ابتدای راه است.

حدادعادل در سخنرانی خود با بیان این مطلب که آسیا از لحاظ ساختاری و فرهنگی از موقعیت ممتاز و ویژه‏ای در جهان برخوردار است افزود: امروز بیش از دو سوم جمعیت جهان در آسیا زندگی می‏کنندکه این خود نیروی کار بسیار ارزشمندی را برای توسعه صحیح اقتصادی فراهم می‏آورد، و از طرف دیگر آسیا از لحاظ منابع سرشار طبیعی و ذخایر عظیم انرژی در بالاترین جایگاه جهانی قرار دارد.
رئیس سابق مجمع مجالس آسیایی با بیان این مطلب که با وجود ظرفیت‏های فوق العاده و استعدادهای آسیا از لحاظ اقتصادی و فرهنگی تصریح کرد هنوز آسیا نتونسته است نقش شایسته و واقعی خود را در تحولات جهانی ایفا کند وبه نظر من کلید رمز گشایی این معزل تاریخی را باید در یک مفهوم بنیادی جتسجو کرد وآن همگرایی است.

نماینده مردم تهران با اشاره به اینکه حرکت حول محور همگرایی موجب از بین رفتن بی اعتمادی و سوءظن میان کشورهای آسیا می‏شود گفت: با بهره وری از منابع سرشار طبیعی و ذخایر عظیم انرژی و با جابه حایی نیروی کار در سطح این قاره پهناور می‏توان حرکتی یکپارچه و نوین با هزینه‏ای کمتر و کارآمدی بیشتر سامان داد.

حدادعادل در ادامه به نقش مجمع مجالس آسیایی در همگرایی آسیا تاکید کرد و افزود: مجمع مجالس آسیایی به عنوان مردمی‏ترین نهادی که به تدوین قانون وتعیین ریاست‏های کلان اشتغال دارد می‏تواند موجب همگرایی در آسیا و توسعه روابط میان ملت‏ها و دولت‏ها شود.

وی همچنین از ابتکارهای ارزنده این مجمع مانند اعلامیه دوستی و همکاری در آسیا ایجاد پارلمان مجازی و برگزاری کنفرانس گفتگوی ادیان و تمدن‏ها تشکر کرد.

 حداد عادل تصریح کرد : آسیا همچنان از حضور نظامی و مداخله سیاسی قدرت‏های فرامنطقه‏ای رنج می‏برد

حداد عادل در ادامه سخنرانی خود به موضوعات اساسی روز آسیا اشاره کرد و گفت: گرچه سیر تحولات در آسیا در صد سال اخیر در جهت کسب و تعمیق استقلال ملی و گسترش مشارکت مردم در فرایندهای سیاسی و اجتماعی بوده است اما متاسفانه آسیا هنوز هم از حضور نظامی و مداخله سیاسی و قدرت‏های فرامنطقه‏ای رنج می‏برد.
وی همچنین افزود: حضور نیروهای خارجی در عراق و افغانستان باعث ناامنی و بی ثباتی می‏شود تروریسم در افغانستان عراق و پاکستان هر روز قربانیان تازه می‏گیرد و زنان و کودکان بسیاری را به کام مرگ می‏کشد.

وی افزود : اقدامات اسرائیل در غزه و فلسطین نمونه بارز نسل کشی و جنایت علیه بشریت است

حداد عادل در ادامه سخنان خود از مجمع مجالس آسیایی با اتخاذ موضعی قاتع و واحد اشغالگری اسرائیل را به ویژه اشغال بلندی‏های جولان را محکوم کند. وی با اشاره به اینکه حمله وحشیانه به کاروان کمک‏های انسانی از سوی آزادی خواهان سراسر جهان نشانه دیگری از پایمال کردن قوانین بین‏المللی توسط رژیم اشغالگر صهیونیسیت است گفت: محاسبه غزه کشتار کودکان مظلوم و مادران بی گناه، بمباران مناطق مسکونی، مدرسه‏ها و بیمارستان‏ها نمونه بارز نسل کشی و جنایت علیه بشریت است.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet