خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1387/04/11 10:14:00
سرویس صحن

نماینده زنجان: تذکرات بعد از نطق نمایندگان نباید لزوما مربوط به اداره جلسه باشد

نماینده زنجان و طارم گفت: براساس آیین نامه داخلی مجلس تذکرات بعد از نطق نمایندگان نباید لزوما مربوط به اداره جلسه باشد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "جمشید انصاری" در جلسه علنی روز سه شنبه با استناد به ماده 182 آیین نامه داخلی مجلس خطاب به لاریجانی اظهار داشت: به نظر می رسد که جنابعالی یک برداشت کاملی از ماده 182 ندارید و برخی از تذکرات که وارد تشخیص داده نمی شود به همین برداشت ناقص برمی گردد.

وی افزود: ماده 182 می گوید که در صورتی که نمایندگان نسبت به اجرای آیین نامه داخلی مجلس تخلفی را که مربوط به همان جلسه باشد مشاهده نمایند حق دارند بلافاصله مورد تخلف را با استناد به ماده مربوطه بدون خروج از موضوع حداکثر ظرف 5 دقیقه تذکر دهند و اگر مربوط به آن جلسه نباشد بعد از نطق قبل از دستور و قبل از شروع دستور جلسه و یا پایان جلسه قبل از اعلام ختم جلسه تذکر دهند. یعنی اینکه دوستانی که بعد از نطق تذکر می دهند لزوما تذکرشان نباید به اداره جلسه مربوط باشد.

"علی لاریجانی" در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: برداشت ما این نیست. اگر تذکر مربوط به اداره آن جلسه باشد در همان جلسه می توانید تذکر دهید اگر مربوط به جلسات قبل باشد می توانید بعد از نطق های قبل از دستور تذکر دهید. اگر راجع به سایر اموری که مربوط به صحن جلسه نباشد از طریق خودش باید عمل کنید. تذکر شما وارد نیست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet