هدر موبایل
1387/04/11 12:07:00
سرویس صحن

تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی کشور

"علی لاریجانی" رییس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنیروز سه شنبه، تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را به این شرح قرائت کرد:

- تذکرفروزش نماینده زاهدان به رئیس جمهور درخصوص دستور تعیین تکلیف نرخ سود بانکی.

- تذکر نجفی نماینده مراغه وعجبشیر به رئیس جمهور در خصوص دستور پرداخت مطالبات فرهنگیان و بازنشستگان و دستور بخشودگی بدهی ها و  اعطای وامهای جدید با توان پرداخت مناسب توسط بانکها به کشاورزان خسارت دیده.

- تذکرات اسماعیلی نماینده هشترود و چاراویماق و سبحانی نیا نماینده نیشابور به رئیس جمهور در خصوص دستور چاره اندیشی لازم برای کشاورزان خسارت دیده بر اثر سرمازدگی، خشکسالی و سایر آفات و تامین وام و استمهال وامها و تامین بذر بدون اخذ وجه و به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص تامین بذر،  کود و سم، علوفه دام و برآورد خسارتهای وارده بر کشاورزان خسارت دیده قبل از رسیدن فصل کشت.

- تذکرات کواکبیان نماینده سمنان به  وزیر جهاد کشاورزی در خصوص لزوم تخصیص بودجه لازم برای تامین خسارت خشکسالی به کشاورزان و دامداران استان سمنان و به وزرای بازرگانی و راه و ترابری در خصوص تسریع در عملیات آزاد راه امام رضا (علیه السلام ).

- تذکر بائوج لاهوتی نماینده  لنگرود به وزیر آموزش و پرورش در خصوص تجدید نظر درخصوص بخشنامه اخیر که موجب کاهش پرداخت حقوق فرهنگیان و تعطیلی بعضی از مدارس روستایی گردیده.

- تذکر آرین منش نماینده مشهد و کلات، خباز نماینده کاشمر، بردسکن، رضایی نماینده تربت حیدریه و مه، شجاعی کیاسری نماینده ساری، دلاور نماینده درگز، رحمانی نماینده تبریز، اسکو و آذرشهر و قوامی نماینده اسفراین به وزیر آموزش و پرورش درخصوص تسریع در پرداخت مطالبات فرهنگیان بخصوص پاداش پایان خدمت بازنشستگان با توجه به گذشت بیش از یکسال.

- تذکرات موسوی لارگانی نماینده فلاورجان به وزیر آموزش و پرورش در خصوص تجدید نظر در بخشنامه اخیر مبنی بردرجه بندی مدارس وبه وزیر جهاد کشاورزی در خصوص لزوم رسیدگی به گرانی کود شیمیایی و سموم.

- تذکر میرخلیلی نماینده میناب و رودان به وزیر آموزش و پرورش در خصوص جلوگیری از کاهش  15درصد  پرداختی معلمان حق التدریسی شهرستان های میناب - رودان و جاسک.

- تذکرات عزتی نماینده دهلران و دره شهر به وزیر امور خارجه در خصوص لزوم اجرای مصوبه سفر استانی دولت مبنی بر رایزنی با وزارت خارجه کشور عراق برای  بازگشایی و راه اندازی بازارچه مرزی دهلران و به وزیر نفت در خصوص گازرسانی به شهرستانهای دهلران - آبدانان و دره شهر طبق مصوبه سفر استانی هیات دولت.

- تذکر اسلامی نماینده ساوه و زرندیه به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص ضرورت رسیدگی به سرمازدگی و خشکسالی شهرستانهای ساوه و زرندیه.

- تذکر محمدی نماینده مریوان و سروآباد، شعبانی نماینده سنندج و دیواندره، حیدری نماینده سقز و بانه، حسینی نماینده پاوه، جوانرود وثلاث به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص بررسی دقیق و شناسایی علت و عوامل آتش سوزی در جنگلهای غرب کشور.

- تذکرسودانی نماینده اهواز به وزیر راه و ترابری در خصوص تسریع در تجهیز و نصب دستگاههای افزایش دهنده دید هواپیما درفرودگاههای کشور بخصوص استان خوزستان و اهواز با توجه به گرد و غبار منطقه.

- تذکرعلیخانی نماینده قزوین، آبیک والبرز به وزیر نیرو در خصوص ضرورت برقراری مجدد سهمیه آب کشاورزان استان قزوین  با توجه به بحران خشکسالی و نیاز مبرم کشاورزان به آب در فصل تابستان.

- تذکرپورفاطمی نماینده دشتی و تنگستان به وزیر نیرو در خصوص جلوگیری از قطع مکرر و طولانی برق روستاها و شهرهای استان بوشهر بخصوص دشتی، تنگستان و دیر با توجه به گرمای طاقت فرسا و رفع کمبود شدید آب مصرفی در استان بوشهر بخصوص دشتی و تنگستان و دیگر مناطق جنوبی استان.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet