هدر موبایل
1389/09/08 16:33:00
سرویس سیاسی
نایب رییس فراکسیون دانشگاهیان مجلس:

خشم صهیونیسم بین‌الملل، دانشمندان ما را هدف قرار داده است

**نایب رییس فراکسیون دانشگاهیان مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد که حرکت موثر و عمیق ایران در زمینه انرژی هسته‌ای دشمنان را ناراحت و عصبانی کرده است و آنها برای تلافی، استادان و دانشمندان ما را هدف جنایت‌های خود قرار داده‌اند.

"سعدالله نصیری‌قیداری" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، با ابراز تاسف از ترور امروز صبح 2 استاد دانشگاه، اظهار کرد: در سال‌های اخیر پیشرفت‌های چشمگیر ایران در علم و فناوری در سطح ملی و بین‌المللی باعث شد دشمنان ما و به خصوص صهیونیسم بین‌الملل دانشمندان ما را هدف قرار دهد.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس، افزود: این جریان را تمام دنیا می‌داند که در سال‌های اخیر رشد علمی ما چند برابر رشد متوسط دنیا بود که به همت همین دانشمندان و جوانان ما و با راه‌اندازی دوره‌های تحصیلات تکمیلی به وجود آمد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با تاکید براینکه استکبار جهانی یافته‌های علمی دنیا را به انحصار گرفته است، گفت: استکبار جهانی حق ندارد فناوری و تمام علوم را به انحصار خود دربیاورد و از آن بر علیه کشورهای دیگر استفاده کند و آنها را تحت فشار قرار دهد؛ در حالی که یافته‌های علمی میراث مشترک همه کشورها است.

نصیری‌قیداری تصریح کرد: ایران عزم خود را جزم کرده است که با استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای به فعالیت‌های خود در زمینه علم و فناوری‌های نوین آغاز کند.

وی همچنین با اشاره به وظیفه مسئولان در این زمینه، افزود: انتظار ما از مسئولان این است که این سرمایه‌های عظیم را که هر کدام از آنها بیش از همه معادن و منابع مالی برای ما خیر و برکت دارند، حفاظت و نگهداری کند. یک مغز از بین میلیون‌ها مغز می‌تواند به اندازه تمام منابع مالی درآمد و برای بشریت بار مادی و معنوی داشته باشد.

 نایب رییس فراکسیون دانشگاهیان مجلس، در پایان تاکید کرد که اجازه ندهیم که آن بلایی را که بر سر دانشمندان عراق آوردند و نزدیک به 1500 نفر از آنها را از بین بردند، در مورد ما نیز اجرا کنند.

به گزارش ایسنا دکتر "مجید شهریاری" و دکتر "فریدون دوانی عباسی" صبح امروز در 2 حادثه جداگانه بمب‌گذاری مورد سوءقصد قرار گرفتند که در نتیجه آن دکتر شهریاری به شهادت رسید و دکتر عباسی که به همراه همسرش عازم دانشگاه شهید بهشتی بود از این حادثه جان سالم به در برد و هم‌اکنون در بیمارستان تحت مداوای بیمارستان قرار دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet