شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1387/04/11 13:12:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

نماینده مشهد: توان بازدارندگی نظام اسلامی دشمنان را از دست زدن به هرگونه تجاوزی بازداشته است

نماینده مردم مشهد و کلات تصریح کرد: توان بازدارندگی نظامی، امنیتی، سیاسی، فرهنگی نظام اسلامی امروز به قدری آشکار و برجسته شده است که دشمنان را از دست زدن به هرگونه تجاوزی بازداشته است.

به گزارش خانه ملت، متن نطق "جواد کریمی‌قدوسی" اولین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی به این شرح است:

بسم¬الله الرحمن الرحیم

با سلام و درود به روان ملکوتی و ساحت قدس حضرت ابو‌الحسن علی‌بن موسی (علیه آلاف التحیه و السلام) که امروز سالروز ورود پر برکت آن امام همام به سرزمین ملت بزرگ ایران و خراسان می‌باشد که بنام روز ملی خراسان نیز نامگذاری شده است و با درود به روان تابناک شهدای عزیز و 23 هزار شهید استان پهناور خراسان و امام شهداء و عرض ارادت و ادب به محضر رهبر فرزانه و حکیم توانا و ولی‌امر مسلمین و فرمانده معظم کل قوا و با ابراز ارادت به ملت ایران و مردم شهیدپرور مشهد و کلات و خادمان بارگاه قدس حضرت ابوالحسن علی‌بن موسی (علیه‌السلام) و با تشکر از مجاهدتها و تلاشهای تمام مسؤولین استان، روحانیت معظم، خانواده معظم شهداء و ایثارگران که امسال خود را برای برپایی کنگره عظیم 23 هزار شهید استان خراسان آماده می‌کنند.

«من با اطمینان می‌گویم اسلام موانع داخلی و خارجی خود را یکی پس از دیگری برطرف و سنگرهای کلیدی جهان را فتح خواهد نمود». متن فوق از افکار راهبردی امام عظیم‌الشأن راحل ماست. سنگرهای کلیدی جهان امروز زمین، دریا، تنگه‌ها، قاره‌ها، ذخایر عظیم نفت و گاز، قدرتهای اقتصادی، ماشینها و ابزار جنگی، زرادخانه‌های هسته‌ای، قدرت بشر در فضا و سلطه جاسوسی و رسانه‌ای او نیست. سنگرهای کلیدی جهان امروز منطق و عدالت‌خواهی است، فرهنگی الهی و فضایل اخلاقی است، معنویت و ایمان به خداوند تبارک و تعالی است، ایثار و فداکاری و خدمت‌رسانی به مردم و بشر است. صداقت و راستگویی است، فرهنگ ظلم‌ستیزی و استکبارستیزی و مقابله با نژادپرستی و صهیونیسم بین‌الملل است. سنگر کلیدی جهان امروز مقاومت و فرهنگ و حفظ عزت و امید به فردای روشن بشر و اسلام است. سنگر کلیدی جهان امروز بیداری و بصیرت ملل جهان و مسلمین است. حزب‌الله، حماس، جهاد اسلامی، مقاومت در عراق و افغانستان، نماد برجسته پیروزی منطق بر سلاح و زرادخانه‌های هسته‌ای است.

امروز اسلام عزیز و میراث گرانقدر او اولیای خدا این سنگرهای کلیدی را فتح نموده و درحال گسترش و عمق‌بخشی آن می‌باشند. امروز این فرهنگ نماد برجسته دین و دین‌مداری ماست؛ ملت بزرگ ایران در پی بلندکردن این الگو به روی دست و عرضه آن به جهان می‌باشند. براساس این اعتقاد به گروه 1+5 می‌گوییم که در جهان امروز ملتی راستگوتر در قول و عمل، شما پیدا نخواهید کرد، آنگونه که دین ما می‌گوید و از ما می‌خواهد؛ باب مذاکره و گفتگو همیشه گشوده است. شما که اعتراف می‌کنید ملت ایران دارای تمدن عظیم است، پس بیایید دیپلماسی خود را براساس فرهنگ این ملت و اعتقادات راسخ او که در بسته پیشنهادیش ارائه شده است تنظیم نمایید و به مسائل مورد نظر خود بجز مسأله تعلیق غنی‌سازی که امروز به نماد ملی حق‌خواهی ملت ما تبدیل شده است بپردازید.

تهدیدات و تحریمها را این ملت نستوه و مقاوم بارها تجربه و آنها را تبدیل به بهترین فرصتهای تاریخی نموده است. شما مطمئن باشید این ملت با عظمت فرهنگی خود با این لاف و گزافها از پای درنخواهد آمد. ولی چنانچه با همه این دعوتها و اعلام این واقعیتها و بیان صادقانه اهداف بزرگ این ملت در دستیابی و بهره‌مندی از دانش هسته‌ای خود برای اهداف صلح‌جویانه به مقابله برخیزید و او را از حق مسلمش بخواهید محروم نمایید و به گزینه آخر روی آورید که گاهی با احتیاط و اما و اگرها و با دلهره از آن یاد می‌کنید، پس بشنوید از زبان یکی دیگر از خادمان این ملت بزرگ: توان بازدارندگی نظامی، امنیتی، سیاسی، فرهنگی نظام اسلامی امروز به قدری برای شما آشکار و  برجسته شده است که بعضی از شما را از دست زدن به هرگونه تجاوزی بازداشته است. این نبوده است که نخواسته‌اید، بلکه نتوانسته‌اید به ما ضربه بزنید. بدانید که در ایران اسلامی میلیونها جوان خدا‌جوی بسیجی و نیروهای مسلح حزب‌الله خود را آماده نموده‌اند که اگر روزی برسد و آن اتفاق رخ دهد که امام عظیم‌الشأن راحل ما از آنروز به اینگونه یاد کردند که «اگر بخواهید در برابر دین ما بایستید با تمام توان در برابر دنیای شما خواهیم ایستاد». آن روز حادثه که به فرموده فرمانده معظم کل قوا و ولی‌امر مسلمین «مرزهای ایران اسلامی مرزهای امروز نخواهد بود»، ملت دشمن خود را در هرکجا که شناسایی کند و از هر مکانی که علیه او شلیکی انجام شود تعقیب و ضربات مرگبار خود را بر او وارد خواهد نمود و ماشین جنگی آنها را در زمین و دریا منهدم و نخواهند گذاشت سربازان متجاوز به خانه‌شان برگردند. جزئیات رزم این میدان را از زبان فرمانده رشید کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در روزنامه جوان هفته جاری مطالعه کنید.

اصلاحات اقتصادی دولت که بیشتر متوجه سیستم های اقتصادی تحت کنترل دولت می‌باشد، گامی مهم درجهت سند چشم‌انداز برنامه چهارم و اصل 44 می‌باشد. موفقیت این اصلاحات قطعاً اثرات مثبت درازمدت خود را آشکار خواهد نمود. نمایندگان محترم در مجلس هشتم از این اقدامات برجسته حمایت و اگر پیشنهاداتی برای تکمیل این اصلاحات مطرح می‌شود درجهت همراهی و کمک به دولت تفسیر می‌شود.

طرح ملی صرفه‌جویی برای زدودن ضعف بزرگ فرهنگی و اقتصادی از ساحت ملت بزرگ از ضروریات تحول اقتصادی است. دولت پرتلاش را به این امر توجه بیشتری می‌دهیم. تشویق کارگروه کنترل و نظارت بر قیمتها اقدام مبارکی است که دولت به آن اقدام نموده است، در این تلاش که هدف جلوگیری از افزایش قیمت کالاها و ایجاد شک به بازار اقتصادی می‌باشد، مجامع صنفی و اتحادیه‌ها را بایستی به یاری طلبید.

از تلاش مؤثر کارگروه محترم مسکن دولت تشکر می‌نماییم. اقدامات مؤثر و اتخاذ سیاستهای کارشناسی شده توانسته است در بخش مسکن و زمین مهار تورم داشته باشد و قیمتها را کاهش دهد. تداوم این برنامه و تکمیل آن بورس‌بازی در زمین و مسکن را از انزوا خارج و سرمایه‌ها را به بخشهای مولد سوق می‌دهد.

در پایان بمناسبت ورود آقا ابوالحسن علی‌بن موسی (علیه‌السلام) این غزل را به محضر نمایندگان محترم تقدیم می‌دارم.

دیریست که آن مهوش، پوشیده ز ما اسرار               زیرا که ز من ظاهر گردیده گنه بسیار

دارم به نظر که آرم دریای گنه بر کف                         چون کشتی غفاریش خوش آمده در رفتار

اندر خور عفوّ تو، دستم ز گنه خالی                         پشتم ز خجالت خم، زرد است مرا رخسار

ای نور رخت والشمس، موی سیه‌ات واللیل               از روی کرم بر ما احسان بنما بسیار

دریای مرادی تو، بابای جوادی تو، سلطان ودادی تو     این مجلس هشتم را بر لطف و رضا می‌دار

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet