هدر موبایل
1389/09/09 09:41:00
سرویس صحن
صادق در اخطار قانونی مطرح کرد

اختیارات قانون گذاری مجلس قابل واگذاری نیست

**نماینده آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی دراخطار قانونی ماده ۱۹۸ مکرر ۱ لایحه برنامه پنجم توسعه را مغایر اصول ۱۹، ۲۰، ۴۸، ۵۲ و ۸۵ دانست.

به گزارش خبرنگار خانه ملت درجلسه علنی روز سه شنبه در ادامه بررسی ماده 198 مکرر 1 "سیدمهدی صادق" نماینده آستانه اشرفیه و بندر کیانشهر در اخطار قانونی با استناد به اصول 19، 20، 48، 52 و 85 اظهار داشت: اصول 19، 20، 48 بر برابری و تساوی افراد در استفاده از منابع طبیعی، اقتصادی و... تاکید دارند. در ماده 52 نیز آمده ست بودجه سالانه کل کشور به ترتیبی که مقرر می شود از طرف دولت تهیه و برای رسیدگی و تصویب به مجلس شورای اسلامی تسلیم می گردد و هرگونه تغییر در ارقام بودجه نیز تابع مراتب مقرر در قانون خواهد بود و اصل 85 نیز تاکید دارد که وظیفه قانونگذاری مجلس قابل واگذاری به شخص یا نهاد دیگری نیست.

وی افزود: ما نمی توانیم اختیار تدوین آئین نامه را به معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری محول کنیم و این جزء اختیارات دولت است. مخصوصاً ضوابطی که در این ماده آمده است با اصول موجود تطابق ندارد.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی باوارد ندانستن اخطار نماینده آستانه اشرفیه گفت: در این ماده یکسری شاخص هایی را مشخص کرده و عنوان شده اگر استانداردها رعایت نشود ضوابط را تغییر دهند.

وی افزود:‌ درخصوص کلمه ضوابط در این ماده هم می توان اصلاحاتی را انجام داد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet