شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1387/04/11 13:35:00
سرویس سیاسی

جلالی: نقاط اشتراک بسیار زیادی بین دو بسته پیشنهادی ایران و اروپا وجود دارد

جلالی گفت: به نظر می رسد نقاط اشتراک بسیار زیادی بین دو بسته پیشنهادی ایران و اروپا وجود دارد و ما می توانیم در محور مشترکات مذاکرات خود را انجام دهیم.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، کاظم جلالی مخبر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در خصوص حضور روز گذشته آقازاده در کمیسیون انرژی مجلس در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب که جمهوری اسلامی ایران در حال بررسی بسته پیشنهادی اروپاست، گفت: طبیعی است که راه حل برون رفت از وضعیت فعلی، مذاکرات روش مند و عادلانه است.

وی با اشاره به اینکه ایران در آینده نزدیک در خصوص بسته پیشنهادی پاسخ خواهد داد، افزود: به نظر می رسد نقاط اشتراک بسیار زیادی بین دو بسته پیشنهادی ایران و اروپا وجود دارد و ما می توانیم در محور مشترکات مذاکرات خود را انجام دهیم.

مخبر کمیسیون امنیت ملی خاطرنشان کرد: در مورد اینکه ایران نظری درباره آغاز مذاکرات با 1+5 داده باشد اطلاعی ندارم اما می دانم که هنوز در حال بررسی بسته پیشنهادی هستیم و پس از اعلام نظر جمهوری اسلامی ایران طبعا روش چگونگی انجام عبور مشخص خواهد شد.

وی مذاکرات اخیر سولانا با مقامات جمهوری اسلامی ایران را در یک نگاه کلی مثبت ارزیابی کرد و گفت: مذاکرات نسبت به گذشته بهتر بود و مجموعه پیشنهادات ارائه شده در مذاکرات می تواند راهگشا باشد.

جلالی با تاکید بر اینکه ایران در حال بررسی پیشنهادات و بسته ها می باشد، گفت: در مذاکرات اخیر مقامات با سولانا بحث انجام مذاکره به شکل ایجابی و مثبت مطرح شد که به نظر می رسد این پیشنهادات می تواند راهگشا باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet