هدر موبایل
1387/04/11 13:57:00
سرویس سیاسی

201 نماینده در بیانیه‌ای بر حمایت از فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای کشورمان تاکید کردند

۲۰۱ تن از نمایندگان طی بیانیه ای بر حق ملت ایران در استفاده صلح آمیز از فناوری هسته ای تاکید و از سیاستهای شورای عالی امنیت ملی در این زمینه حمایت کردند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، متن این بیانیه که در پایان جلسه علنی روز سه شنبه توسط جاسم ساعدی قرائت شد به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

فناوری هسته ای بدون تردید حق مسلم ملت بزرگ ایران است و این حق دائمی را هیچ قدرتی در جهان امروز نمی تواند تضییع نماید. فرزندان برومند این ملت بزرگ و دانشمندان جوان علیرغم همه تحریم ها و فشارهای علمی و محصور نمودن این دانش توسط محتکران جهانی آن توانستند با هوشمندی ویژه ایرانیان که عطیه ای الهی است امروز فناوری هسته ای را در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و در تاریخ معاصر ایران اسلامی به ثبت برسانند.

آمریکا و تعدادی از کشورهای غربی پیرو این کشور بدون هرگونه منطق قانونی بین المللی و در چهارچوب اهداف سیاسی دنبال تضییع حق مهم ملت ایران هستند، در صورتی که آنها به خوبی می دانند که مخازن عظیم نفت و گاز روزی به پایان خواهد رسید و ما گزینه دیگری نداریم جز اینکه از امروز به فکر انرژی جایگزین باشیم تا زورگویانی که امروز به ایران پر انرژی زور می گویند و علیه این ملت قطعنامه صادر می کنند فردا نتوانند سیاست های مستکبرانه خود را علیه این ملت اعمال نمایند.

همه جهانیان می دانند امروز فناوری هسته ای به دهها رشته کاربردی مورد نیاز جامعه مانند پزشکی، کشاورزی، زمین شناسی و غیره گره خورده است و این حق را از هیچ ملتی نمی توان سلب نمود.

پایداری ملت بزرگ ایران و ایستادگی و مقاومت دولت با هدایت مقام معظم رهبری عامل اساسی همه موفقیت هایی است که در عرصه هسته ای بدان دست یافته ایم. خوشبختانه امروز در جامعه اسلامی ما فناوری هسته ای مرزهای گرایش های سیاسی را در نوردیده و تبدیل به یک عزم ملی جدی شده است.

ما نمایندگان دوره هشتم مجلس شورای اسلامی ضمن اعلام حمایت جدی خود از این عزم ملی و سیاست های شورای عالی امنیت ملی در این زمینه معتقدیم فرصت مذاکره برای کشورهای عضو گروه 1+5 با رعایت خط قرمز جمهوری اسلامی ایران فرصت مناسبی است که باید این کشورها در جهت حل معضلات فعلی از آن استفاده کنند و بدانند که صدور قطعنامه و تحریم آنها را نه فقط به نتیجه نخواهد رساند بلکه موجب می شود ما نمایندگان ملت بزرگ ایران در جهت دفاع از حقوق ملت تصمیمات دیگری را همانند تصمیم در مورد اجرای پروتکل الحاقی اتخاذ نماییم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet