خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1387/04/11 16:14:00
سرویس بین الملل
بروجردی در دیدار با سفیر فرانسه:

نباید اجازه داد زنجیرهای تروریست در منطقه و جهان باز شود

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در دیدار با سفیر فرانسه با بیان این که یکی از سیاست مشترک دو کشور مبارزه با تروریسم است، افزود: تروریسم دشمن مشترک همه ما است و نباید اجازه داد زنجیرهای تروریست در منطقه و جهان باز شود.

به گزارش خانه ملت، برنارد پولتی سفیر فرانسه در تهران صبح امروز سه شنبه با علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دیدار و طرفین در مذاکرات خود بر اهمیت توسعه مراودات دو جانبه بویژه روابط پارلمانی، مواضع مشترک در مبارزه با تروریسم و قاچاق مواد مخدر و نیز تداوم مذاکرات هسته ای تاکید کردند.

در ابتدای این دیدار بروجردی با اشاره به روابط دیرینه و تاریخی دو ملت گفت: دو کشور ظرفیت های فراوانی برای توسعه و تقویت روابط همه جانبه دارند که باید از آنها استفاده کرد و گام های برداشته شده متناسب با امکانات موجود نبوده است.

بروجردی همچنین آغاز ریاست فرانسه بر پارلمان اروپایی را تبریک گفت.

بروجردی در بخش دیگری از سخنانش نتایج سفر آقای سولانا به ایران را مثبت ارزیابی و ابراز امیدواری کرد: مذاکرات هسته ای در چارچوب اصول بین المللی و مقررات آژانس بین المللی انرژی هسته ای و NPT به نتایج خوبی برسد.

وی با انتقاد از اتحادیه اروپا جهت اعمال تحریم های فراتر از قطعنامه های سازمان ملل علیه جمهوری اسلامی ایران گفت: قطعا تحریم ها تزلزلی در اراده ملت ایران ایجاد نخواهد کرد. ولی در افکار عمومی ملت ایران نسبت به اروپا بدبینی ایجاد خواهد کرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی همچنین از رشد فزاینده تولید مواد مخدر در افغانستان در سال های اخیر ابراز نگرانی کرد و بر لزوم همکاری بیشتر کشورهای اروپایی با ایران در این زمینه تاکید کرد.

براساس این گزارش برنارد پولتی سفیر فرانسه در تهران نیز در این دیدار با تاکید بر اراده کشورش برای توسعه و تقویت مناسباتی همه جانبه با ایران گفت: رهبران فرانسه همواره به داشتن روابط خوب، سازنده و بسیار نزدیک با ایران تاکید داشته اند.

وی همچنین با اشاره به نقش پارلمان ها در تقویت روابط فی مابین افزود: روند توسعه و پیشرفت مناسبات پارلمانی دو کشور باید از شتاب بیشتری برخوردار گردد.

سفیر فرانسه در ادامه با تشریح سیاست های کشورش برای مبارزه با تروریسم اظهار داشت: ایران و فرانسه در مبارزه با تروریسم در یک سنگر مشترک قرار دارند و دیدگاه های دو کشور در این زمینه بسیار نزدیک می باشد.

برنارد پولتی در ادامه سفر آقای سولانا به ایران را بسیار مهم خواند و نسبت به نتایج آن ابراز خوش بینی کرد و افزود: پاریس نسبت به آینده مذاکرات هسته ای امیدوار و خوش بین است.

وی همچنین با بیان سیاست کشورش بر مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد: فرانسه در این زمینه همکاری بسیار نزدیکی با ایران دارد و خواهد داشت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet